Сергій Прокопчук народився 8 травня 1986 року у селі Балашівка у багатодітній родині, де батьки виховували шестеро синів та чотири доньки. Хлопець виростав допитливим, розумним та працьовитим. З раннього дитинства не цурався будь-якої сільської роботи, адже намагався завжди і у всьому допомагати тату та мамі, яка рано пішла із життя.
З 1992 року по 2003 рік навчався в Балашівській середній школі. Сергій був наполегливим та успішним учнем, вчився добре. Вчителі та одноклассники апам’ятали його як сумлінного та надійного товариша, який завжди прийде на допомогу і ніколи не підведе.
Сергій Миколайович рано залишився сиротою, тому не зміг продовжити навчання, оскільки як на його плечі, так і на плечі його старших братів і сестер, лягли клопоти піклування за меншими дітьми. Сергій був одруженим, однак сімейне життя не склалося, у нього залишилося троє неповнолітніх дітей. 14 травня 2024 року старший розвідник-гранатометник Прокопчук Сергій Миколайович, загинув під час виконання бойового завдання у Луганській області.
Заупокійна служба відбулась у церкві Святого Іоанна Богослова села Балашівка
Поховали Сергія Миколайовича на сільському кладовищі зі всіма військовими почестями.

Публікації про Прокопчука  С. 

І знову гірка звістка та пекучий біль втрати. “Висловлюємо щирі співчуття у зв’язку з непоправною втратою рідним, близьким, друзям, усім, хто любив та поважав Сергія Миколайовича. Нехай Господь допоможе рідним пережити важке, невимовне горе”,  –  йдеться  на фейсбук-сторінці Березнівської міської ради

 19 травня у селі Балашівка попрощалися із загиблим Захисником України Сергієм Прокопчуком

Траурний кортеж у скорботі зустрічали жителі сіл громади та міста Березне. Рідні та близькі, односельчани, жителі громади, представники міської ради, священнослужителі прийшли сьогодні до сімейного будинку, щоби висловити безмежну вдячність захиснику, який віддав своє життя за Україну, за кожного з нас.


Воїн, звитяжець, захисник


Минулої неділі Балашівка утопала в сонячній повені, нестримному буйстві молодої травневої зелені. Цвіла калина, спалахували перші білосніжні ліхтарики жасмину, виповнюючи довкілля п’янкими пахощами. В цих весняних неповторних розкошах на плечах побратимів під скорботні мелодії духового оркестру пливла домовина, в якій утопав у квітах Сергій ПРОКОПЧУК. Воїн, звитяжець, захисник України. Зі світу вибухів, вогню, диму, героїки військового протистояння ворогу він назавжди повернувся до рідного дому. На жаль, на щиті.
Сергій виріс у багатодітній родині, з раннього дитинства не цурався будь-якої роботи. Навчаючись у Балашівській середній школі, був хорошим учнем, добрим товаришем, мав багато друзів. Коли у сім’ю прийшло горе — передчасно у розквіті літ померла мама — надійне плече його підтримки відчули і старші, і молодші брати та сестри. Пізніше відійшов у засвіти і батько Сергія. Але він не схилив голову перед життєвими випробуваннями, відзначався рішучістю, спрямованістю, вмів радіти життю, одружився. Однак сімейне життя не склалося. Коли над рідною землею нависла загроза рашистської окупації, Сергій влився в ряди воїнів ЗСУ, виявив зразки мужності і стійкості в боях з ненависними ворогами. В одній з особливо запеклих сутичок старший розвідник- гранатометник Сергій Прокопчук загинув. Сталося це 14 травня цього року в Луганській області.
Рідні та близькі, односельчани, представники влади, духовенства, військовослужбовці супроводжували поховальний кортеж сільськими вулицями від баьківської оселі до місцевого храму, де відбулася заупокійна служба.
Поховали Сергія на сільському кладовищі зі всіма військовими почестями, висловлюючи звитяжцю безмежну вдячність і повагу, рідним вручили Державний прапор України.
Вічна пам’ять і доземний уклін герою, земляки будуть вічно пам’ятати, якою ціною усім нам дістається кожна хвилина мирного життя.


Надія Ярмолюк.

Список публікацій

Ярмолюк Н. Воїн,звитяжець,захисник / Н.Ярмолюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 21 /23трав./. – С. 2.

На Луганщині загинув військовий з Березнівщини Сергій Прокопчук // Горинь

На Луганщині поліг розвідник-гранатометник з Березнівщини // Сфера-Тв

На Луганщині загинув розвідник-гранатометник з Рівненщини Сергій Прокопчук // Еспресо

Прокопчук Сергій Миколайович (08.05.1986-14.05.2024)