Роман Кужель народився у Рівному. Після закінчення школи, число 25, навчався на кухаря та одночасно працював на будівництві, на станції техобслуговування авто. Мав золоті руки, робота просто горіла. Любив автівки, рибалку, спілкуватися з друзями.

Коли розпочалась війна, Роман допомагав у сховищі 25 школи, за тим був членом ДФТГ, а потім разом із хлопцями підписав контракт із ЗСУ.

Він казав: “А хто як не я? Якщо я не піду воювати сьогодні, завтра ви всі мінятимете паспорти на російські”.

Роман надзвичайно любив свого молодшого брата, завжди з повагою ставився до тата (хоч вони не рідні, але з першої зустрічі знайшли спільну мову, підтримували один одного, були справжніми друзями). А ще освідчився коханій, планував одружитися після закінчення війни…

Роман розумів за що саме воює, усвідомлював усю відповідальність, але мав власні плани, мріяв та чекав повернення додому.

На жаль, 7 серпня 2023 року в районі села Козачі Лагері Херсонської області 21-річний солдат Роман Кужель загинув…

Прощання із Героєм відбулося 17 серпня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали Героя його на батьківщині, у Рівному на кладовищі “Нове”/ Gопрощатися прийшли рідні, друзі, побратими.

Публікації про Кужеля Р.

Розповідає мама Героя Оксана:

“Він був особливою дитиною. Надзвичайно ніжним, люблячий, співчутливий. Мав багато друзів, яких завжди підтримував. Він умів вислухати, заспокоїти, розрадити. Рома допомагав мені, часто робив сюрпризи, любив дивувати мене, дарувати подарунки. Він був просто надзвичайний.

Рома був дуже відповідальним. Коли розпочалась війна, він допомагав у сховищі 25 школи, за тим був членом ДФТГ, а потім разом із хлопцями підписав контракт із ЗСУ. Рома казав: “А хто як не я? Якщо я не піду воювати сьогодні, завтра ви всі мінятимете паспорти на російські.” Був надзвичайно задоволений службою, любив зброю, міг годинами розповідати про неї, про приціли, особливості… Вона була для нього наче дівчина…

“Командир телефонував мені, сказав, що мій врятував життя багатьом хлопцям, а сам поклав своє… Він — Герой,” – каже Оксана.

Відзначити весілля після війни, мати родину та дітей, – це ті мрії, які так щиро плекав у своєму серці наш Герой Роман Кужель, якого сьогодні усієї громадою ми проводимо в останню земну дорогу…

Рівне провело в останню земну дорогу 21-річного захисника

Життя склалося так, що попри свій юний вік, 21 рік, цей мужній та самовідданий захисник, як ніхто розумів важливість внеску в перемогу кожного з нас – мене вже немає, але важливо, щоб ви всі були…

Саме тому не побоявся, став на захист рідної землі і віддав за наше з вами мирне небо найцінніше – власне життя. Надзвичайний хлопець, дбайливий друг для кожного, хто був поруч, той, на кого завжди можна покластися, люблячий та турботливий…Саме таким навічно в серцях рідних та близьких залишиться наш герой, невинно вбитий воїн Роман Кужель.

Щирі співчуття родині загиблого захисника. Жодні слова підтримки не розрадять вас, але треба жити далі в пам’ять про того, хто так щиро вірив у перемогу та здобував її ціною власного життя…

.

«Ми разом в школу ходили, разом гуляли. Він був самовідданим, він ніколи нікого не давав образити. Роман любив свого брата дуже», – розповідає Максим, який прийшов провести друга в останню дорогу.

Військовослужбовець Олександр теж знав Романа ще зі школи.

«Він з перших днів, коли повномасштабна війна почалася, одразу взяв в руки зброю. Ми разом взяли в руки зброю. Спочатку ми думали, що тут щось буде (бойові дії – авт.), в Рівному, ми готувалися, ми були готові. Потім наші дороги трохи розійшлися, я пішов в Азов, він в інший підрозділ, але все ж я потім перейшов у підрозділ, де служив Рома і з того часу ми були постійно разом. Це людна честі», – розповідає юнак.

Мужнім, вірним другом запам’ятали Романа його однокласник Дмитро та побратим “Форест”.

“Ми з ним разом з сьомого класу сиділи, і ми з ним сильно дружили. Його дуже сильно багато людей поважало, в нас є дуже багато певних спогадів з ним. Він зробив пропозицію своїй дружині, він вже мав розписуватись, будувати свою сім’ю”, — розповів Дмитро.

Він мені у всьому завжди допомагав. Ніколи не було такого, щоб він відмовив мені. В будь-якому випадку, він мені допомагав. Він загинув героєм”.

 
Каже командир другого взводу ДФТГ Рівне Леонід Горпинич:
“Біль — невимовний. Не хотілось вірити, що таке можливо. Молодий, енергійний, ініціативний. Відданий Україні — її син. Жаль, що такі хлопці гинуть. Роман залишиться в наших серцях таким, яким він був: чудовим хлопцем, патріотом України, безстрашним”.
10 травня, о 08:50, відкрили  дошку пам’яті загиблому Герою Роману Кужелю на фасаді Ліцею №25

Він казав: “А хто як не я? Якщо я не піду воювати сьогодні, завтра ви всі мінятимете паспорти на російські”. Встановлення меморіальних дощок загиблим захисникам України на закладах загальної середньої освіти у Рівненській ТГ відбувається відповідно до програми “Рівне – місто Героїв”.

*реалізується за кошти платників податків

Список рпублікацій

На фасаді Рівненського ліцею відкрили меморіальну дошку загиблому Герою // NTV

Пам’яті спецпризначенця Романа Кужеля // УКрінформ

Хотів одружитися після війни: загинув 21-річний воїн”Ворон” з Рівного // 24 канал

У Рівному попрощалися із 21-річним військовим Романом Кужелем // Суспільне Рівне

У Рівному відкрили меморіальну дошку загиблому воїну Роману Кужелю // Район. Рівне

На фасаді одного з рівненських ліцеїв відкрили меморіальну дошку воїну // ЧАРівне

Кужель Роман Юрійович, “Ворон” (14.10.2001- 07.08.2023)