Андрій Машлай народився 22 грудня 1985 року у Рівному. Закінчив Рівненський ліцей №22. Далі була строкова служба в армії, яка проходила у прикордонних військах.

“Потім Андрій змінив чимало робіт, останнім часом працював на будівництвах. Спершу в Рівному, потім за кордоном, а згодом повернувся знову в рідне місто. Коли ж розпочалося повномасштабне вторгнення, Андрій провів дружину та двох синів у Польщу, а сам добровольцем пішов у військкомат. І вже в середині березня розпочав службу в Збройних силах України,” – розповідає мама Героя Людмила.

Про службу рідним розповідав небагато — намагався вберегти від зайвих хвилювань.

“Спершу Андрій проходив навчання на полігоні, а потім його направили у Одесу, де служив у проти-повітряній обороні. Розповідав, як виїжджали в складі мобільних груп. Це йому подобалося. Ми говорили, як військовий з військовим, звісно були гарні моменти, було і те, що не подобалося. Але це служба,” – каже старший брат Героя Павло.

Андрій розповідав, як разом із побратимами облаштовували позиції та бліндажі, як допомагали один одному.

У березні 2024 року Андрія перевели на службу на Донеччину. Він говорив, що хотів би повернутися до служби у мобільних групах ППО, але…

38-річний старший солдат Андрій Машлай загинув 27 березня 2024 року на Донецькому напрямку, виконуючи бойове завдання, пов’язане із захистом Батьківщини…

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 3 квітня, о 10.00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховають його на кладовищі “Нове”.

Публікації про Машлая А. 
Люблячий батько й чоловік, турботливий син та брат. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Андрій провів дружину та двох синів у Польщу, а сам добровольцем пішов у військкомат. І вже в середині березня розпочав службу в Збройних силах України… Довгий час служив в Одесі у мобільних загонах протиповітряної оборони, а згодом був переведений на Донецький напрямок… На жаль, тут життя 38-річного старшого солдата Андрія Машлая обірвалося під 27 березня 2024 року під час бойового завдання…
Вічна слава і вічна пам’ять Герою…
Щирі співчуття рідним та близьким…, – йдеться на сторінці Рівненської міської ради у Фейсбук  

Розповідає Павло:

“Його поважали, адже був надзвичайно добрим, веселим, працьовитим. Він мав свою думку та відстоював її. Дуже любив футбол. Сам грав, вболівав за “Верес”, цікавився новинами клубу — як зіграли, хто тренер — навіть, коли сам вже служив.” – 

У Рівному попрощалися з добровольцем Андрієм Машлаєм

У Рівному на майдані Незалежності 3 квітня попрощалися з 38-річним добровольцем Андрієм Машлаєм. Він загинув 27 березня під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Однокласниця загиблого бійця Вікторія розповіла:

“Вчилися ми з ним у початкових класах. Запам’ятався маленьким і непосидючим, як всі діти були. Я навіть до останнього не знала, що він пішов захищати нашу країну”.

“Він був товаришем мого сина, дуже добрий хлопець”, — зазначила знайома загиблого військового Неля Семенова.

В костелі Святих Апостолів Петра і Павла та Божого Милосердя відбулося прощання із загиблим на Донеччині військовим Андрієм Машлаєм.Літургію в костелі Святих Апостолів Петра і Павла та Божого Милосердя, парафіянином якого був Андрій, очолив єпископ Віталій Скомаровський, ординарній Луцької дієцезії Римо-католицької церкви в Україні. Йому співслужили священники Рівненського деканату Луцької дієцезії РКЦ.

Андрій Машлай був парафіянином костелу Святих Апостолів Петра і Павла та Божого Милосердя в Рівному. На початку 90-х рр. його дідусь і бабуся Мирослав і Валентина Лукомські були одними з тих, хто активно боровся за повернення костелу в Рівному католицькій громаді. За словами Владислава Багінського, голови Товариства польської культури імені Владислава Реймонта на Рівненщині, старшим у цій групі найактивніших парафіян був власне покійний Мирослав Лукомський.

Також Машлаї та Лукомські – члени Товариства польської культури імені Владислава Реймонта, а Андрій у юності був ще й харцером 1-ї рівненської дружини «Сузір’я» Харцерського загону «Волинь».

На війні загинув батько двох дітей з Рівного (ФОТО) //  Радіо Трек: Новини   

Рівне попрощалося з воїном Андрієм Машлаєм ..// Волинський монітор 

Служив в ППО, загинув виконуючи бойове завдання: історія рівнянина (ВІДЕО) // Рівне 1 

Рівне: прощання з загиблим Захисником // Римсько-католицька церква в Україні

Машлай Андрій (22.12.1985-27.03.2024)