Олександр Кириченко народився у селі Перемишель на Хмельниччині. Навчався у місцевій школі, а 11 клас закінчив в Улашанівському ліцеї. За тим навчався у музичній школі. В мирному житті Олександр Кириченко працював водієм на різних підприємствах .Працював у місцевому КХП “Заготзерно”. Згодом до душі припала професія водія. Спершу кермував автобусом по Україні, а також за кордоном.

Іще одним захопленням Олександра були автівки. За кермом проводив чимало часу. Та навіть коли приїздив у такі нечасті відпустки, завжди старався допомогти знайомим з машиною.

У 2017 році підписав контракт та весь цей час перебував на службі у найгарячіших точках. Олександр був старшим солдатом, водієм автомобільного відділення автомобільного взводу автомобільної роти військової частини А4242.

Про службу дружині розповідав мало. Говорив, що просто повинен захищати рідних, жодних подробиць, лише його часте “Все добре”.

Добрий та чуйний Олександр мав 7-річного сина від першого шлюбу, тепер же будував плани на майбутнє, де обов’язково хотів бачити донечку.

9 жовтня 2023 року на Запорізькому напрямку внаслідок нанесення росіянами удару ударним БпЛА типу Shahed загинув 33-річний старший солдат Олександр Кириченко з Улашанівської тергромади, що на Хмельниччині.

31 жовтня йому мало б виповнитися 34 роки. У загиблого залишилися вагітна дружина, син та мати.

Публікації про Кириченко О.

Розповідає дружина Героя Антоніна.

“У 2014 році він добровольцем пішов служити у зону проведення антитерористичної операції. А вже 2017-го підписав контракт. Спершу служив на Донеччині, а згодом в інших місцях. Служба була для нього і роботою і захопленням. Казав, що буде у війську, просто жив цим,”

Я відчувала, що з ним щось не так, що він втомився, але сам Саша того не показував.

Ми одружені всього три роки, з них вдома Саша був, можливо, місяців сім. Говорила йому, що хочу, аби він був поряд, ходив на роботу вранці і повертався ввечері. Але на все у нього була одна відповідь: “Зараз так, а потім все буде добре”. Ми востаннє бачились 10 серпня у Києві. Були разом пів дня. І все… Я вже була вагітна, Сашко мріяв про дівчинку. У нас буде дівчинка, щоправда він вже її не побачить…” .

21 жовтня рівняни прощалися із загиблим старшим солдатом: Олександром Кириченко

Сьогодні Рівне віддає останню шану двом Героям, які стояли на сторожі української незалежності, – полковнику Володимиру Целуйку та старшому солдату Олександру Кириченку.

Кадрові військові відстоювали безпеку нашої країни у зоні проведення антитерористичної операції, а за тим з перших днів у найгарячіших точках сьогоднішньої війни… йдеться на сайті Рівненської міської ради.

В Улашанівській громаді на Шепетівщині в останню дорогу провели загиблого на війні Олександра Кириченка.

Казав, що буде у війську, захищати близьких, просто жив цим, – пригадую слова Героя у громаді. – 19 жовтня на Запоріжжі старший солдат Олександр Кириченко загинув… До останньої хвилини він був вірним сином України, адже душею і серцем прагнув здобути Перемогу своїй Батьківщині… Йому навіки 33…»

21 жовтня земляки прийшли, аби віддати останню шану Герою, який ціною власного життя виборював свободу України. В останню земну дорогу Олександра проводили навколішки, із квітами та прапорами.

Вічна пам’ять Герою…

Список публікацій

На Запорізькому напрямку загинув старший солдат з Хмельниччини Олександр Кириченко // Суспільне новини

У Рівному попрощались із полковником Володимиром Целуйком та старшим солдатом Олександром Кириченком // Суспільне новини

Загинули двоє військових із Рівного — Володимир Целуйко та Олександр Кириченко // Район Рівне

Попрощалися із загиблим на війні Олександром Кириченком // Є ye.ua

Кириченко Олександр (31.10.1989- 09.10.2023)