Микола народився 26 березня 1972 року у селі Олександрівка Костопільського району. З грудня 1972 року постійно проживав у місті Березне.
З 1979 по 1987 рік навчався у Березнівській середній школі №1. Після закінчення 9-го класу навчання цієї школи вступив до Сарненського профтехучилища № 22, в якому отримав професію механізатора меліоративних робіт з присвоєння кваліфікації машиніста ескаватора та тракториста машиніста.
З 1990 по 1995 рік працював трактористом в брикетному цеху Березнівського міжгосподарського переробного підприємства. У цей період з 1990 по 1992 рік проходив строкову військову службу. З 1995 року постійно працював трактористом в комунальному підприємстві «Березнекомунсервіс» Березнівської міської ради.
Разом з дружиною виховували доньку. Для рідних, колег, вчителів, однокласників, друзів Микола запам’ятався турботливим сином, коханим чоловіком, люблячим батьком, надзвичайно трудолюбивою, вихованою, чесною та справедливою людиною.
Механік-водій Державної прикордонної служби України Микола Лапюк з липня 2023 року боронив Україну від московських окупантів.
15 січня 2024 року під час виконання бойового завдання загинув у Донецькій області.
Поховали Миколу зі всіма військовими почестями на міському кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України.
У Миколи залишилися мама, дружина, дочка, сестри та брати.

Публікауції про Лапюка М.

Березнівська громада в скорботі, важка втрата у родині Лапюків з міста Березне.Лапюк Микола Сергійович, 1972 року народження, який захищав нашу країну з липня 2023 року загинув 15 січня 2024 року в результаті ворожого мінометного обстрілу на Донечинні. Висловлюємо щирі співчуття родині з приводу загибелі сина, чоловіка, батька.

Не вистачає слів, щоб передати смуток та біль, який чорним крилом торкнувся не лише сімʼї, а й усієї громади.

Нехай світла памʼять про Миколу назавжди залишиться в наших серцях, а Бог дарує йому Царство Небесне та вічний спокій ,- повідомляє Березнівська міська рада

Євгенія Халус Знову плаче Березнівщина.  Знову на щиті везуть Захисника, мамі сина. Біль та сльози прийшли в родину.  Витримки та терпіння батькам, які востаннє побачать сина та проведуть в останній шлях небесного життя.  Нехай буде Царство Небесне для тебе, захисник нашого мирного неба. 🙏

Михайло Ничипорук

Немає таких слів, щоб висловити мою скорботу та печаль. В цю гірку мить поділяю горе родини та близьких. Герої не вмирають,вони залишаються в наших серцях. Вічна пам’ять !

У місті Березне попрощалися із захисником України Миколою Лапюком

Поховали Миколу зі всіма військовими почестями на міському кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України. Представниця від прикордонної служби вручила мамі Миколи Державний Прапор України.

Він завжди житиме у серцях земляків

Суботній день, 20 січня ц. р., відповідно до розпорядження міського голови на території Березнівської міської громади був оголошений днем жалоби. Адже тоді жителі міста та інших населених пунктів з глибоким сумом в серці проводжали в останню земну путь полеглого на Донеччині у бою з російськими окупантами нашого земляка героя-танкіста, п’ятдесятидворічного ЛАПЮКА Миколу Сергійовича. Він боронив нашу Україну від московських окупантів з липня 2023 року, а загинув у жорстокій сутичці з ворогами 15 січня цього  року Траурний кортеж у великій скорботі зустрічали жителі кількох населених пунктів громади та міста, встеляючи останній шлях загиблого квітами шани.
До батьківської оселі Миколи Лапюка, аби віддати йому велику шану та сердечно поспівчувати рідним і близьким героя прийшли знайомі, друзі, колеги, сусіди, колишні однокласники, представники влади та військових структур, духовенства. Багато добрих слів можна було почути про полеглого земляка. Адже його знали як коханого чоловіка, люблячого батька, трудолюбиву, виховану, чесну і справедливу людину. Він майже 30 років незмінне сумлінно трудився у КП “Березнекомунсервіс” Тож присутні на похороні висловлювали безмежну повагу захисникові, який віддав своє життя за незалежність України, майбутню Перемогу, за благополуччя кожного з нас. Боляче було бачити, як ридала над домовиною з тілом рідного сина згорьована мама, у великому сумі від непоправного горя були дружина, донька, рідні та близькі.
Від отчого дому траурна процесія попрямувала вулицями міста до храму Різдва Пресвятої Богородиці, її очолювали прапороносці і молоді земляки, які несли ортрет полеглого, церковні хоругви, а дівчата встеляли останню дорогу звитяжця квітами шани та пам’яті. Сотні людей навколішки з похиленими у жалобі головами вшановували славного героя. Катафалк з тілом загиблого супроводжувала почесна військова варта.
Відспівували Миколу Лапюка у храмі Різдва Пресвятої Богородиці його настоятель військовий капелан отець Назарій з групою священників ПЦУ у супроводі церковного хору.
Далі прощання з героєм продовжилося на міському майдані Незалежності. Під тужливі мелодії оркестру сюди зібралися сотні людей. Словами вдячності за героїзм нашого земляка, його самопожертву заради свободи і незалежності України, співчуття і підтримки рідним та близьким полеглого у своїх виступах виголосили міський голова Березного Руслан Пилипчук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Назарій Момотюк та представниця бойового підрозділу, в якому служив наш земляк-герой. Свої прощальні Молитовні пісне-співи адресували пам’яті загиблого представники церкви віри Євангельської.

Поховали воїна Лапюка Миколу Сергійовича з усіма військовими почестями на міському кладовищі в урочищі Лукавець на алеї Слави, поруч з героями-емляками, які віддали своє життя за свободу і територіальну цілісність України.
У смутку і непоправному горі залишились його мама Віра Йосипівна, дружина Наталія Петрівна, дочка Анна, сестри Світлана і Тетяна, брати Віталій та Андрій.
Вічна слава і світла пам’ять нашому землякові героєві, сердечні співчуття його рідним і близьким. Герої не вмирають, вони завжди житимуть у своїх подвигах.

Павло РАЧОК.

Список публікацій

Рачок П. Він завжди житиме у серцях земляків / П. Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 4/25 січ./. – С. 3.

Захисник з Березного Микола Лапюк повертається додому «на щиті» // Сфера-ТВ

Від мінометного обстрілу на Донеччині загинув 51-річний захисник із Рівненщини // Rivne Media

Загинув військовий із Березного Микола Лапюк // Район Рівне

Лапюк Микола Сергійович (26.03.1972-15.01.2024)