Володимир Федінчук народився 20 грудня 1992 року у селі Ставки, Тернопільської області. Саме тут навчався у школі. А далі – у 2012 році закінчив Теребовлянське вище училище культури, у 2015 – Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю “Театральне мистецтво”. З (2011—2016) працював у Коломийському обласному академічному українському драматичному театрі.

 2016—2024 роки – Володимир працював у  Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі , учасник народного ансамблю танцю «Сварга». Володар Гран-прі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова ім. Лесі Українки (2023) Загинув на фронті у січні 2024 року. За цей час він встиг полюбитися глядачам своїм акторським запалом та неповторною грою на сцені. В колективі Володимира дуже цінували та захоплювалися його професіоналізмом, добротою та щирістю.

Ще місяць тому він одягав костюм і йшов на сцену, до глядачів. А потім вбрав однострій і пішов на фронт. Не у штаб, не в навчальний пункт, не туди, де сухо і тепло. Володимир захищав батьківщину «на нулі». Бо він не вмів інакше, не вмів “у півноги”: ні в житті, ні на сцені, ні на війні.

Спочатку зв’язок з Володимиром обірвався, але надія жила. Проте 28 січня стало відомо про те, що Володимира вже немає з нами. Загинув герой

22 січня в боях під Новомихайлівкою, Донецької області. Тепер ми маємо ще одного Янгола-Охоронця на небесах і незагоєну рану у наших серцях.

Надзвичайно талановитий, життєрадісний, амбітний та доброї душі Людина, воїн – саме таким ми назавжди пам’ятатимемо Володимира Федінчука, якого вже завтра наша громада проведе в останню земну дорогу.

Поховали бійця на Алеї Героїв кладовища Нове.

Публікацяії про Федінчука В.

 Він ріc поряд з нaми, мужнів і cтaв cпрaвжнім чоловіком. Cвоїм тaлaнтом зaчaровувaв глядaчів, був люблячим cином, вірним cвоїй приcязі. Віддaв cвоє молодe життя зa нac з вaми, зa мaйбутнє cвоєї Бaтьківщини. Гeрої нe вмирaють. Гоcподи відкрий для нього воротa рaю, прийми в cвоє цaрcтво нeбecнe. Дaй cил його рідним пeрeнecти цe cтрaшнe горe, будь поруч з ними, кріпи їх cвоєю любов’ю. Cпівчувaємо. Cумуємо рaзом з Вaми, – йдeтьcя в повідомлeнні Крacнeнcького cтaроcтинcького округу.

На війні загинув переможець звягельського конкурсу виконавців художнього слова Володимир Федінчук

Мужньо виконуючи військовий обов’язок в бою за Україну, її свободу та незалежність 22 січня загинув переможець ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова ім. Лесі Українки у Звягелі, володар Гран-прі конкурсу (2023 р.), актор Рівненського академічного українського музично-драматичного театру Володимир Федінчук.

Для організаторів конкурсу він запам’ятався зі щирою посмішкою, життєрадісним, товариським і надзвичайно талановитим. “Театральний світ втратив актора, якого чекало велике творче майбутнє, — зазначають у Звягельській міській раді. — Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, колегам”.

Вічна памʼять і слава талановитому Актору, прекрасній Людині, Воїну.

ТИ ніколи не стояв на місці.

Ніколи не зупинявся перед перешкодами.
Завжди йшов вперед і діяв. 
Якщо й спотикався, то швидко підводився.
ТИ вмів підтримати й сказати: "Не парся. Зараз все регульнем".
ТОБІ завжди було не всеодно. 
ТИ  горів новими ідеями і запалював серця інших. 
Мудрий не по роках і тільки за правду.
Щирий і відвертий.
Люблячий і дбайливий чоловік. А ще закоханий в життя, театр і Україну.
Поцілований  Богом талановитий актор з блискучим творчим майбутнім.
"Якщо не я, то хто?", сказав ТИ 
і став на захист Батьківщини. 
Догорав 2023. ТИ зустрів 2024-ий  "на нулі".  ТИ писав, що знаєш запах бою,
 що понад тиждень не вилазив з окопу, що бачив, як побратимів посікло осколками, 
а потім сам відчув біль в скаліченій руці.
І раптом ТИ зник. Зв'язок обірвався, але надія жила.
А потім звістка: ТЕБЕ більше немає з нами. 
ТИ загинув, як герой. В бою.
Володю, бракує слів.
Лиш низький уклін і безкінечна шана.
Нехай ТОБІ буде добре поряд з Господом у Царстві Небесному.
Володимир Петрів, директор  та художній керівник Рівненського муздрамтеатру 

Загинув наш Еней!” Пам’яті актора-захисника Володимира Федінчука

Про загибель актора пізно ввечері неділі, 29 січня, повідомив театр у своїх соцмережах.

Ще місяць тому він одягав костюм і йшов на сцену, до вас… А потім вбрав однострій і пішов на фронт. Не у штаб, не в учебку. Не туди, де сухо і тепло. На нуль… Він не вмів інакше. Не вмів “у півноги”… Ні в житті, ні на сцені, ні на війні. Тепер ми маємо ще одного Янгола Охоронця на небесах і незагоювану рану у наших серцях“, – таким було повідовлення Рівненського театру муздрами про смерть Володимира Федінчука.

Актора можна було побачити у всіх головних прем’єрах рівненського театру 2023 року: в “Енеїді” за Іваном Котляревським зіграв Енея, у “Різдвяній історії” за Чарльзом Діккенсом – молодого Скруджа.

Війна забирає кращих… Володимир працював в нашому театрі з 2011 по 2016 рік і зіграв в багатьох виставах, а ще за 5 років став рідним і Нашим. Таким він і лишився, навіть коли пішов працювати в Рівненський музично-драматичний театр. Талановитий, щирий, життєрадісний, амбітний, справжній… Він був неймовірною людиною!” – написали про загиблого актора колеги з Коломиї. 

На загибель Енея з рівненської сцени відреагував український музикант і карикатурист з Рівного Юрій Журавель:

"Коли ще раз почую гівновираз:

 "Нєзамєнімих нєт людєй!" 

Не стримаюсь і плюну у мармизу, 

Бо вже на цій війні загинув наш Еней!"

Він також поділився портретом Володимира Федінчука

Своїми спогадами про рівненського актора-захисника діляться і його колеги по театру.

Як ти пташко? Так турботливо ти питався про справи. Марина Єфімчук швидко підійди до пульта, так ти гукав мене в трансляцію щоб налякати (може я забула за свій вихід). Я змирилася що ти присвоїв мою чашку “happy monkey” собі. Але як змиритися з тим що тебе забрала клята війна!” – згадує про Федінчука артистка балету Марина Єфімчук.

“Володя, мій Макар намалював тебе… Сумує…Ти був дорогий всім хто тебе знав”, – супроводила свій пост з дитячим малюнком Вікторія Кліщенко-Пилипчук.

Головна адміністраторка театру Анна Доманська написала: “Ти ж так любив життя… В Тебе, мій друже,  було велике серце, щоб по-справжньому любити Україну і ціною свого життя признався їй в цьому“.

Актор пішов захищати країну від російських окупантів лише кілька місяців тому – наприкінці 2023 року. “….Борітеся.. Поборете..” – таким був один із останніх постів Володимира Федінчука в його соцмережах.

 За матеріалами  авторки  Марії Кабацій 

“Його політ був дуже яскравим у театрі“: у Рівному попрощалися з актором та бійцем Володимиром Федінчуком
У Рівному на Театральній площі 1 лютого прощалися з 31-річним актором обласного музично-драматичного театру Володимиром Федінчуком, який загинув на фронті.

Володимир Федінчук народився у селі Ставки на Тернопільщині, де й закінчив місцеву школу, повідомили в Рівненській міськраді.

Він прийшов до мене 15-річним хлопчиком, із такою чудернацькою зачіскою. Він дуже гарно читав гуморески, міг жартувати, так по-дитячому, але дуже щиро. Його улюблена фраза така була: «Відпустіть, мені треба їсти пироги», так говорять на Тернопільщині. Мама передавала йому вареники й він спішив пообідати”, — розповіла викладачка загиблого бійця Олена Виннічик.

Директор закладу Володимир Петрів поділився спогадами про актора:

“Ми стримували його, говорили: «Залишайся, ти більше користі принесеш тут, бо це твоє, це теж необхідно», але він зробив цей вибір і його політ був дуже яскравим у театрі. Вчора була вистава “Енеїда”, де він грав Енея, ми згадували всі його жарти, ми вчора сміялися, бо він це дуже любив. Нам його буде дуже не вистачати. Кажуть, немає незамінних людей. Я не знаю, ким його замінити. Направду, не знаю”.

“Він приходив в театр і співав “Фортеця Бахмут”, а потім поїхав до тієї фортеці Бахмут. Одного разу, він прийшов і каже: «Підберіть мені, будь ласка, знайдіть пісню “Явір і яворина”». Я здивувалася, тому що це про фронтовика. Каже: «Я мамі хочу заспівати, я дружині заспіваю, а потім заспіваю у нас на сцені». Він не заспівав”, — розповіла колега загиблого актора Тетяна Вакулюк.

Едуард Верт
1 февраль в 12:55  · 
Пам'яті Володимира Федінчука
Перед зброєю кожен безсилий
І їй байдуже, хто ти такий.
Ще живий, то напевно щасливий.
Чи жорсткий ти, ачи слабкий.
У театрі, в мистецькому храмі
Проживав він багато життів.
Та своє від кривавої плями,
Вберегти він, на жаль, не зумів.
Він живе! Ми його пам'ятаєм,
Хоч покинув він сірий світ цей.
Тепер вічно ходитиме раєм
Відважний герой наш Еней!
01.02.2024

Ти загинув, як герой. В бою. Володю, бракує слів. Лиш низький уклін і безкінечна шана. Нехай тобі буде добре поряд з Господом у Царстві Небесному», — написали колеги актора.

Фото із сторінки Володимира Федінчука / Facebook

Список публікацій

Гримайлівська громада у скорботі: на фронті загинув захисник Володимир Федінчук // Тернопіль наживо

На війні загинув переможець звягельського конкурсу виконавців художнього слова Володимир Федінчук // Новоград CiTY

“Загинув наш Еней!” Пам’яті актора-захисника Володимира Федінчука // Українська правда

На війні загинув актор Рівненського драмтеатру Володимир Федінчук // Суспільне : новини

На війні загинув відомий український актор Федінчук Володимир Васильович // ВІкіпедія: вільна енциклопедія

Федінчук Володимир Васи́льович (20.12.1992-22.01.2024)