Віктор Лашта  народився 17 червня 1973 року  в селі Маринин Рівненської області. У рідному селі пройшло дитинство та юність.  Був учнем Марининської школи,
там закінчив 9 класів, У 1990 році – середню школу.  Віктор ще школярем активно займався лижним спортом. Був лідером серед лижників, займав призові місця. Навчався у  Корецькому вищому професійному училищі, а після закінчення працював у лісгоспі лісником.  З 2009 року  проживав в селі Зірне Березнівського району. Був одружений.  До повномасштабного вторгнення росії в Україну займався автомобільними перевезеннями вантажів.

Віктор Лашта був призваний на військову службу 2 березня 2022 року. Молодший сержант. Служив у відділенні технічного обслуговування автомобільної техніки 14-го окремого стрілецького батальйону «Полісся» (в/ч А7098).
Загинув 14 квітня 2023 року під час ракетного обстрілу в районі селища Мирне Донецької області.
Віктор запам’ятався, усім хто його знав та поважав, доброзичливим, хорошим товаришем, люблячим чоловіком. Земляки та військові побратими цінували його як
професіонала з ремонту автомобілів.

Поховали захисника у селі Маринин
У мужнього воїна залишилася дружина, любляча 23 річна донечка, та мама.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку (Указ Президента України № 433/2023) ЛАШТУ Олександра Максимовича — головного сержанта нагороджено “Орденом за мужність ІІІ ступеня” (посмертно)

Публікації про Лашта В
На Березнівщині в останню путь провели двох захисників з села Зірне.

20 квітня у Березнівській громаді зустріли з шаною військовий кортеж з тілом Віктора Лашти.

Прощання з Віктором та заупокійний молебень розпочався у будинку в селі Зірне, в якому проживав захисник. Потому військовий автокортеж з тілом загиблого захисника проліг з села Зірне через місто Березне та села Березнівської та Соснівської громад у рідне село воїна – Маринин. Там у Свято Преображенському храмі було завершено чин похорону та поховання Героя з військовими почестями на місцевому кладовищі села Маринин.

Віктор запам’ятався, усім хто його знав та поважав, доброзичливим, хорошим товаришем, люблячим чоловіком. Земляки та військові побратими цінували його як професіонала з ремонту автомобілів.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблих.

Кращі сини України залишають земне життя


Над їхніми могилами співатимуть пташки,сповіщатимуть радість світання, та сьогодні в далекі позаземні світи пролягла їх дорога остання. Прохолодою дихнув квітневий ранок,з-за хмари з’являлося весняне сонечко і за певний час ховалося,покриваючи журбою Березнівську і Соснівську громади, які 14 квітня під час ракетного обстрілу в районі населеного пункту Мирне Донецької області втратили двох захисників, жителів с. Зірне Анатолія Сергійовича ХАРЧУКА, 1972 року народження і Віктора Євгеновича ЛАШТУ, 1973 року народження.
Рядовий, водій автомобільного відділення взводу матеріального забезпечення військової частини Анатолій Харчук був призваний на військову службу 1 лютого 2023 року. До цього працював водієм у відділі освіти, молоді та спорту Березнівської міської ради. Важко усвідомлювати, що кращі сини України залишають земне життя. Неможливо висловити словами біль непоправної втрати, сум і розпач родини, яка відпустила навіки у небесну височінь дорогого чоловіка, люблячого татуся і дідуся, дбайливого господаря, хорошого сусіда, надійного друга, добру, привітну людину, захисника України.
До родинної оселі, де востаннє перебувало тіло загиблого, плив і плив безмежний людський потік.
Друзі, сусіди, рідні, близькі, представники міської ради і працівники відділу освіти прийшли підтримати сім’ю загиблого і провести звитяжця в останню дорогу. Людська повага і шана до воїна передавалася через квіти, у яких потопало подвір’я, де прощалися із захисником. Під звуки оркестру, в супроводі почесної варти та колони прапороносців живим коридором супроводжували героя мешканці села Зірне від рідної домівки дорогою, встеленою квітами, до місцевого храму, де відбулася заупокійна служба. Останнім прихистком для загиблого стала земля на сільському кладовищі, де поховали його з усіма військовими почестями.
Військовий кортеж із тілом Віктора Лашти, молодшого сержанта, механіка відділення технічного обслуговування автомобільної техніки взводу технічного забезпечення військової частини, який був призваний на військову службу 2 березня 2022 року, зустріла Березнівська громада, його родина попрощалася з ним у Зірному, де він проживав протягом останнього часу, а похорон відбувся на території Соснівської громади в с. Маринин, звідки родом загиблий. Зі сльозами на очах, з почуттям тяжкої й непоправної втрати «живим коридором» шани, схиливши коліна, жителі Соснівської громади зустрічали траурний кортеж з тілом звитяжця.
Заупокійну службу за загиблим воїном відслужили у Свято – Преображенському храмі села Маринин. З військовими почестями до місця вічного спочинку провели воїна родина, друзі, односельчани, які встелили квітами його останній земний шлях. На знак особливої шани востаннє для звитяжця прозвучали Державний Гімн України та військовий салют. Люди з глибокою скорботою прощалися із мужнім захисником України. Військові вручили мамі загиблого Державний Прапор України.
Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідних, близьких людей. Та нехай добрий, світлий спомин про мужніх захисників стане сильнішим за смерть, і назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів,бойових побратимів,усіх,хто знав їх,любив і шанував.
Щирі співчуття рідним.
Вічна пам’ять і слава українським воїнам,які захищали рідну Україну і кожного з нас! Герої не вмирають,вони залишаються у наших серцях!
Марія АНТОНЮК.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку (Указ Президента України № 433/2023) ЛАШТУ Олександра Максимовича — головного сержанта нагороджено “Орденом за мужність ІІІ ступеня” (посмертно)

Список публікацій

Загинули в один день: село на Рівненщині втратило на війні двох Захисників // Вісті Рівненщини

Унаслідок ракетного обстрілу на Донеччині загинули двоє бійців з Рівненщини – Анатолій Харчук та Віктор Лашта // Еспресо

Під час ракетного обстрілу на Донеччині загинув 49-річний воїн із Березнівщини // Rivne Media

На Березнівщині в останню путь провели двох захисників з села Зірне // Березнівська міська рада

Лашта Віктор Євгенович (17.06.1973-14.04.2023)