Саванчук Сергій Романович народився 17 листопада 1979 року у селі Орлівка на Березнівщині. В 1995 році закінчив 9 класів Орлівської загальноосвітньої школи. Закінчивши навчання у Дубенському училищі культури, отримав диплом за спеціальністю «Народна художня творчість» і здобув кваліфікацію організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, художнього керівника самодіяльного творчого колективу (духові інструменти).
Саванчук Сергій до 2014 року тривалий час перебував у лавах Збройних Сил України. Служив у військовому оркестрі музикантом. З 2014 року залишивши військовий оркестр, виконував бойові завдання в АТО.
З січня 2023 року служив у бойовому підрозділі командиром бойової машини механізованого батальйону. 28 серпня 2023 року, перебуваючи у цьому підрозділі, старший сержант Саванчук Сергій загинув поблизу населеного пункту Новоєгорівка Сватівського району Луганської області внаслідок штурмових дій противника.
Поховали захисника з військовими почестями на місцевому кладовищі.

Публікації про Саванчук С.

Командир бойової машини механізованого батальйону захищав нас у лавах Збройних Сил України з січня 2023 року.

Висловлюємо мамі нашого загиблого воїна Галині Герасимівні, сестрі та братам, рідним, друзям, усім, хто любив та поважав Сергія Романовича, найщиріші співчуття з приводу непоправної втрати.

Сумуємо та низько схиляємо голови у скорботі йдеться на сторінці Березнівської міської ради

І плакали люди,і квіти тремтіли


Так сталося, що минулої п’ятниці на фасаді Орлівського ліцею відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок полеглим героям-землякам Сергію Зубчику, Андрію Іванову та Анатолію Ясковцю, а в неділю у цьому селі хоронили ще одного звитяжця, вірного сина України сорокачотирирічного Сергія Романовича САВАНЧУКА.
Народився і виріс він в Орлівці, закінчив місцеву загальноосвітню школу, а згодом Дубнівське училище культури, де здобув спеціальність художнього керівника аматорського творчого колективу (духові інструменти). З 1999 року Сергій Саванчук служив у ЗСУ музикантом військового оркестру. В 2014 році був начальником складу артилерійських боєприпасів у зоні АТО. З січня 2023 року він, старший сержант, командир бойової машини і механізованого відділення, разом зі своїми бойовими побратимами боровся з російськими загарбниками. Загинув наш герой-земляк 28 серпня ц. р., виконуючи відповідальне бойове завдання на території Луганщини, яку війська ЗСУ звільняють від рашистів.
Того сумного для орлівчан недільного ранку до батьківської оселі полеглого звитяжця йшли односельчани, щоб востаннє попрощатися зі своїм земляком, покласти квіти шани і пам’яті на його труну. Сюди також прибули представники місцевої влади, зокрема заступник міського голови Василь Тарасюк і сільський староста Юрій Плескач, військові. Невтішно плакала згорьована мама Галина Герасимівна, гіркий смуток охопив серця двох братів та сестри загиблого, всіх інших його рідних та близьких. Щиро сумували присутні на похоронній церемонії і, здавалося, що квіти на труні полеглого тривожно тремтіли від гіркого людського болю…
О тринадцятій годині траурний кортеж вирушив від батьківського дому до місцевого Свято- Воскресенського храму УПЦ. Попереду похоронної колони дівчинка несла портрет звитяжця, хоругвами, а юнаки несли жовто – блакитні прапори. Катафалк з тілом звитяжця супроводжувала почесна військова варта. Дорогу від оселі до церкви, якою везли прах Сергія Саванчука, його односельчани в знак шани і пам’яті встеляли осінніми квітами.
Заупокійну службу за героєм – земляком провели у Свято – Воскресенській церкві її настоятель отець Олександр та група священників храмів УПЦ.
Поховали бойового сержанта-танкіста, відважного командира Сергія Саванчука зі всіма військовими почестями на місцевому кладовищі. Пам’ять і слава про нього назавжди залишаться в серцях його рідних та близьких, земляків і в героїчній історії нашої матері – України, за свободу,
незалежність і територіальну цілісність якої він віддав своє молоде життя.
Павло РАЧОК.

Список публікацій

Рачок П. І плакали люди, і квіти тремтіли / П.Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2023. – N 37 /14 верес./. – С. 2.

У боях з окупантами загинув військовий Сергій Саванчук із Березнівщини // Горинь

Рівненський командир загинув на Луганщині // Рівне вечірнє

Саванчук Сергій Романович (17.11.1979-28.08.2023)