Олександр Машлай народився у Рівному. Навчався у місцевій школі. Коли йому виповнилося 14 років, померла мама, а в 16 — не стало і батька. Олександр залишився зі старшими братами. У колишньому СПТУ-10З здобув фах слюсаря з авторемонтних робіт, відслужив строкову службу в армії.

Працював за фахом на кондитерській фабриці. З початеком війни, у квітні , отримав повістку і пішов захищати Батьківщину.

Про військові будні Олександр говорив мало. Намагався максимально уберегти дружину та доньок Олександру і Катерину від подій, які відбувалися навколо. Натомість розповідав про воїнів, з якими разом служив. Вони стали для нього не просто близькими людьми, а фактично другою сім’єю.

49-річний солдат і радіотелефоніст Олександр Машлай раптово помер 6 жовтня 2023 року в розташуванні підрозділу. Сиротами залишилися дві доньки.

Похоронили Олександра Машлая у Тинному

Публікації про Машлая О.

Розповідає донька захисника Олександра

“Тато працював за фахом на Рівненській кондитерській фабриці. Коли ж наприкінці квітня 2022 року отримав повістку, він відразу пішов до військкомату. Говорив, що йому треба йти, адже крім нього цього ніхто не зробить.

Тато завжди дбав про нас, про всіх навколо. Він залишився один — брати померли — тож ми були найріднішими для нього. Старався робити добро для людей, завжди інші та їх потреби були важливіші за його. І за це й не тільки його дуже поважали друзі, знайомі й побратими”

За матеріалами Рівненської міської ради

У Рівному попрощалися із трьома військовослужбовцями — Олександром Гофманом, Олегом Хавруком і Олександром Машлаєм

Колега Андрій сказав:

“Добросовісний, відповідальний, працьовитий, завжди допомагав, коли були на зміні. Він раніше за мене прийшов на роботу, більше знав. Відповідальний, добросовісний. Жаль, що такі люди йдуть передчасно”

Список публікацій

Майдан вкотре буде у сльозах: Рівне прощатиметься відразу з трьома Героями // Радіо Трек: новини.

У Рівному попрощалися із трьома військовослужбовцями — Олександром Гофманом, Олегом Хавруком і Олександром Машлаєм // Суспільне новини

Рівне плаче: на майдані Незалежності прощалися відразу із трьома захисниками (ФОТО) // Rivne Media

Рівне попрощалося з радіотелефоністом, електриком та добровольцем, які мужньо боронили державу (ФОТО) // Рівне вечірнє

.

Машлай Олександр ( – 06.10.2023)