Назар Небожинський народився 23 січня 1999 року у місті Рівному Рівненської області.

Навчався у Рівненському НВК «Колегіум». У 2016 році вступив до Національного університету водного господарства та природокористування. Закінчив бакалаврат, після чого пішов добровольцем до лав Збройних сил України.

30 березня 2022 року, у ході російсько-української війни на Чернігівщині Назар, навідник БМП, підбив три ворожі «броні», однак крайня гармата встигла спрацювати і смертельно його поранила. Ціною власного життя він врятував 20-х побратимів.

Похований Назар Небожинський 4 квітня 2022 року на Алеї Героїв на кладовищі «Нове» у Рівному.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі  указом президента від 20 квітня 2022 року № 265/2022 Небожинського Назара  Володимировича, молодшого сержанта , нагороджено  орденом  «За мужність» III ступеня ( посмертно)

 Публікації про Небожинського Н.
Ми не забудемо! Ми не пробачимо! Герої не вмирають!

Прощання із загиблим відбудеться о 10:00 – від будинку на вулиці Ніла Хасевича, 26 пішки пронесуть домовину до церкви на вулиці Небесної Сотні 8, де відбудеться заупокійна служба.

Орієнтовно в 11:20 – зупинка траурної колони на майдані Незалежності. Далі – кладовище Нове…

Герой-рівнянин Назар Небожинський – героїчний навідник БМП, який підбив три ворожі броні. Але гармата, яку Назар знищив останньою, на жаль, встигла поцілити і його…

Врятував двадцять побратимів: у Рівному прощались з загиблим бійцем Назаром Небожинським

У Рівному 4 квітня попрощалися з бійцем Назаром Небожинським, який загинув у бою з російськими військами. Це сталося, коли ЗСУ відбивали від ворога одне із сіл на Чернігівщині.

Побратим Дмитро розповів, що Назар загинув, коли українські військові звільняли село від ворога. Назар був навідником БМП, завдяки його героїчному вчинку вдалося врятувати воїнів, які з ним пліч-о-пліч воювали за Україну.

“Воювали разом з Назаром. Він дуже хороша людина, бойовий товариш. Вони йшли на село і Назар знешкодив три одиниці бойової техніки, захистив двадцять наших товаришів. Він — герой. Все, що я можу сказати, слів немає”, — каже Дмитро.

Директор школи, в якій навчався Назар, Петро Куделя пригадав, що хлопець був вмотивованим і відповідальним. З ним вони свого часу ходили у гори, ділили один намет.

“Я буду говорити коротко, тому що зараз важко говорити. Це людина, яка була вмотивована, людина, яка була вихована, людина, яка була з обов’язком, яку не треба було просити до чогось, аби він щось робив. Людина, яка знала, що він живе і що він хоче отримати собі. На них мало би бути все в цій країні, все триматися”, — сказав директор НВК “Колегіум” Петро Куделя.

Викладач Національного університету водного господарства та природокористування Микола Пікула розповів, що Назар був старанним студентом, гарно навчався, завжди брав активну участь у житті вишу.

“Він закінчив бакалаврат, здав вступний в магістратуру на іноземну мову, але пішов на контракт. Я йому кажу: “Назарій, ти ж знаєш”, а він каже — ви знаєте, автомобіліста з мене може не вийти, а ось воїни завжди будуть потрібні. Ми ще так посміялися, я кажу: не дай Боже. Він закрив не тільки тих двадцять людей, а і всіх нас”, — каже Микола Пікула.

Назарію Небожинському перед загибеллю вдалося ліквідувати три одиниці броньованої техніки російських військових. Остання гармата, яку він знищив, встигла поцілити в нього.

 Список публікацій

Чубай, М. Загиблий Герой із Рівного ціною власного життя врятував 20 воїнів // АрміяInform. — 2022. — 4 квітня

Татаренко О., Чорнобривець Ю. Врятував двадцять побратимів: у Рівному прощались з загиблим бійцем Назаром Небожинським // Суспільне Новини. — 2022. — 4 квітня.

В 21 поклав своє життя, аби врятувати побратимів: у Рівному провели Героя (ВІДЕО) // Рывне 1

Небожинський Назар Володимирович  //Вікіпелія: вільна енциклопедія

Побратими полеглого рівнянина розповіли про його героїчний вчинок // Рівне вечірнє. — 2022. — 3 квітня.

Небожинський Назар Володимирович (23.01.1999-30.03.2022)