Орест Володимирович Дубровка народився 16 липня 2002 року в селі Хотин  Рівненської області. Навчався в місцевій школі та Прислуцькому ліцеї.

У листопаді 2020 року Ореста призвали до лав збройних сил України. Військову службу проходив у військовій частині А2900 десантно – штурмових військ Збройних Сил України м. Миколаєва. В 2021 році був переведений на військову службу за контрактом.
З початком російсько-української війни захисник став на захист держави у складі 79 окремої десантно–штурмової бригади.

. Разом з побратимами Орест давав відсіч ворогу в одній з найгарячішій точок протистояння – в Донецькій області, де рашисти не припиняли артилерійських обстрілів, авіаційних бомбардувань в будь яку пору доби.

Загинув Орест 26 квітня 2022 року біля міста Ямпіль Донецької області, виявивши стійкість і мужність при виконанні бойового завдання.

У селі Хотин на місцевому кладовищі поховали загиблого воїна   та його батька, який не пережив смерті сина.

Рішенням Березнівської міської ради від 17.10.2022 № 783 на честь захисника України Ореста Дубровки в його  рідному селі названо  вулицю.

 Публікації про Дубровку О.
Наші Герої – безсмертні

    Напередодні Дня пам’яті та примирення, присвяченого пам’яті жертв Другої світової війни, який в Україні проходить під лозунгом «Ніколи знову», Березнівщина попрощалася з двома героями, полеглими в боротьбі з неофашистами-московськими агресорами, які розв’язали великомасштабну війну з народом, що вони його, як виявилось, цинічно фальшиво називали братерським – Олександром Рудиком та Орестом Дубровкою.

Орест Дубровка народився в с.Хотин, навчався у місцевій школі та Прислуцькому ліцеї. За свідченням друзів, хлопець бачив себе у майбутньому військовим, мріяв після служби в армії вступити до військового училища. Ці плани перекреслила війна. Разом з побратимами Орест давав відсіч ворогу в одній з найгарячіших точок протистояння – в Донецькій області, де рашисти не припиняли артилерійських обстрілів, авіаційних бомбардувань в будь-яку пору доби. Наш земляк поліг в одному з найзапекліших боїв.

Мешканців Хотина, сусідніх сіл глибоко вразила звістка про загибель молодого воїна. Але до цієї скорботної події додалася ще одна – в той же день, коли труну з тілом Ореста доставили в село, від тяжкої хвороби помер його батько. Отож в останню путь від оселі родини вирушило дві домовини з рідними людьми.

Похоронну процесію з виконанням відповідного обряду супроводжували благочинний району УПЦ Ігор Коспа, ігумен Свято-Покровського монастиря Макарій, пресвітер хотинської Церкви Євангельських Християн Баптистів, Ярослав Боровець, інші духовні особи.

До місця вічного спочинку Ореста Дубровку та його батька Володимира проводжали сотні людей. Сказати останнє прощай полеглому Герою прибули міський голова Березного Руслан Пилипчук, начальник відділу культури і соціальної політики Олександр Дехтяр, староста Прислуцького старостату Микола Мамчур, педагогічні колективи, однокласники Ореста, його побратими, які всю дорогу від оселі до Свято – Покровського храму, де відбувся обряд відспівування, домовину Героя несли на плечах.

На узбіччях на колінах, відда­ючи шану полеглому земляко­ві, стояли сотні односельчан.

Людське море заполонило сільське кладовище. Дві домовини стали поруч біля викопаних могил, готових прийняти Героя і його батька в рідну землю на вічний спочинок. Ридали люди, лунали скорботні мелодії духового оркестру, зі зворушливими словами прощання виступили представники духовенства, влади, друзі, прогриміли залпи військового салюту.

“Ніколи знову!”. Невже і сьогодні, в XXI столітті, світ, об’єднавшись, не може стати на перешкоді кремлівському людиноненависнику – українофобу, який заради своїх імперських амбіцій готовий кинути Європу, людство в серед­ньовічний кривавий морок? Україна, її сини-Герої, протистоять йому, жертвуючи своїми життями. Тому вони безсмертні.

                                                                                               Надія Ярмолюк.

 

На Березнівщині хоронили двох в один день: сина-героя і батька, який не пережив звістку про його смерть

Батько загиблого воїна – Володимир Васильович, отримавши звістку про загибель свого сина, не пережив цю страшну втрату – помер від зупинки серця. Хоронили в один день одразу двох: сина-героя і його батька 5 травня священники УПЦ МП.

Благочинний Березнівського благочиння протоієрей Ігор Коспа відправив службу за загиблим старшим солдатом Орестом Дубровкою у Свято-Покровському храмі чоловічого монастиря села Хотинь, Березнівського району, Полісся. Він передав слова співчуття митрополита Анатолія:  «Смерть солдата — це втрата для кожного українця. А найважче цю втрату переживають його рідні. Убієнний воїн Орест був вірним військовій присязі до останнього свого подиху. Він поклав своє молоде життя у бою за свободу нашої Батьківщини. Нехай Воскреслий Господь дарує Царство Небесне душам загиблого воїна-захисника і його батьку, котрий виховав сина-героя…».

 

Відкриття меморіальної дошки Дубровці Оресту

У селі Хотин Березнівської громади в память про загиблого на війні односельчанина Ореста Дубровки встановили меморіальну дошку. Розмістили її на приміщенні будівлі школи, де навчався загиблий
26 квітня 2023 року вшанувати память земляка на подвіря школи прийшли рідні, друзі, знайомі, колеги та представники місцевої влади, першого відділу Рівненського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Почесне право відкрити меморіальну дошку воїну Оресту Дубровці, який виконував
обов’язок перед Батьківщиною, було надано рідному брату по матері Олексію Ромашуку та рідній тітці Ларисі Новачок.
До присутніх зі словом звернулися Березнівський міський голова Руслан Пилипчук, директор опорного закладу Прислуцький ліцей, депутат Березнівської міської ради Сергій Минюк.
Для увічнення пам’яті загиблого захисника України Ореста Дубровки в його рідному селі рішенням Березнівської міської ради від 17.10.2022 № 783 на його честь названо  вулицю.

 Список публікацій

Ярмолюк Н.  Наші Герої – безсмертні / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2022. – N 18/5 трав./. – С. 1,3.

Про учасника російсько-української війни Ореста Дубровку із села Хотин (Березнівської ТГ) Рівненського району, який загинув в одному з найзапекліших боїв в Донецькій області.

«Не пережив звістку про смерть сина»: загиблого 20-річного воїна ЗСУ та його батька поховали в один день // Твоя Львівщина

Захищаючи Україну, загинув молодий воїн з Березнівщини // Рівне вечірнє

У війні з окупантами загинув захисник із Рівненщини Орест Дубровка // Еспресо

Дубровка Орест Володимирович(16.07. 2002-26.04.2022)