Остапчук Валерій Леонідович   народився 24 січня 1981 року в селі Маринин, Березнівського району, Рівненської області. З 1987 по 1998 роки навчався в Марининській ЗШ, був хорошим учнем, займався спортом, слухався батьків і гарно виконував завдання вчителів. Працював муляром-штукатуром. Відбув строкову службу в армії.    Професія йому згодилася в житті, адже Валерій ніколи нікому не відмовляв у допомозі. Чоловік мав золоті руки , не одному в окрузі допоміг піч або грубку змурувати, чи інші ремонтні роботи провести.

Одружився і переїхали проживати в село Устя Рівненського району (Корецького району). Прожив в Усті 10 коротких років. Був дуже хорошою людиною, спокійною та врівноваженою, розповідають односельці.

21 березня 2022 року був призваний по мобілізації на військову службу у зенітно-артилерійський дивізіон.

З дружиною Валерій жив душа в душу та разом виховували діток. – Увесь час заспокоював, говорив, що все буде добре,- з розпачем та слізьми розповіла мама воїна Галина. – А в останню суботу зателефонував раніше, як завжди, ніби відчував, та сказав, що хмара чорна може насунутися.

14 травня 2022 року старший захисник  отримав поранення не сумісні з життям під час виконання бойового завдання, у районі Новомихайлівки Донецької області.

Поховали воїна на кладовищі у Маринині, що на Березнівщині.

Відповідно до рішення  Соснівської селищної ради  від 04.07.2023 №602  присвоєно  звання «Почесний громадянин Соснівської селищної територіальної громади» (посмертно).

Публікації про Остапчука В.

– Як знову повідомляти таку звістку, коли німіють пальці? Як нам пережити цю непоправну втрату? Вчора він боронив свій рідний край, а сьогодні вже служить у небесному війську. Козаки, прийміть його як свого, бо загинув він за Україну. Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять Герою України! – йдеться у дописі Корецької  міської ради

а

“Стоячи на колінах, жителі Устянського старостинського округу проводили свого товариша , знайомого, який віддав за нас найдорожче – своє Життя . Війна не має жалю , вона забирає найкращих .Валерій був у розквіті сил , йому ще жити й жити , мав багато планів , які на жаль не встиг здійснити … Його життя обірвала підступна й жорстока війна , яку розв’язала росія. Світла пам’ять про Героя , який віддав своє життя за Україну , назавжди залишиться в наших серцях . Вічний спокій його душі . Герої не вмирають”, –  повідомляють на сторінці Соснівської селищної ради

На Кореччині священники УПЦ відспівали воїна  Валерія Остапчука (фото)

Ще однієї непоправної втрати зазнала Кореччина. 14 травня 2022 року, внаслідок ворожого артобстрілу, на Донеччині загинув  житель  села Усті Валерій Леонідович Остапчук. Похоронили воїна у рідному селі на Березнівщині, чин відспівування звершили священники УПЦ. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ. 

У Корці із загиблим Валерієм Остапчуком  прощалися 24 травня. На майдані міста на колінах зустрічали труну із  Героєм жителі громади. Поминальну літію звершили: благочинний протоієрей Ярослав Воят та духовенство І-го Корецького благочиння.

По дорозі до Усті попрощатися із загиблим воїном виходили від старого до малого, останню путь встеляли квітами, а в храмах заупокійні дзвони сповіщали про втрату.

В Усті до домівки зійшлися рідні, односельці, друзі й побратими, аби віддати останню шану воїну.

Соборний чин відспівування полеглого Героя був звершений у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Устя. Заупокійне богослужіння очолив благочинний протоієрей Ярослав Воят.

«Життя людини – дар Божий, і ніхто не має права людину його лишити. Бог дав нам життя, щоб ми творили добрі справи та прославляли Бога, молилися. Війна – це велике горе для кожної людини і всього живого на цій землі. Заповідь Божа говорить: «Не убий». Господь хоче, щоб люди жили у мирі. Але сьогодні ми прощаємось з Валерієм, який загинув на війні за нас, якому б ще жити і жити…» – зазначив отець Ярослав.

Поховали воїна на кладовищі у Маринині, що на Березнівщині, де уже спочиває його батько.

Cписок публікацій

На Кореччині попрощались із земляком, який захищав Україну від ворогів // Рівне вечірнє

На війні загинув військовий з Кореччини // ЧаРівне

Чергова важка втрата: війна забрала життя захисника із Кореччини // Rivne Media

Остапчук Валерій Леонідович ( 24.01.1981-14.05.2022)