Народився Артем 23 лютого 2001 року в селі Річиця Зарічненського району.Рівненській області. Навчався та закінчив Річицьку ЗОШ I-II ст. у 2016 році. Завжди допомагав та підтримував друзів та однокласників. Після закінчення школи не визначився з навчанням та залишився дома. За свої молоді роки працював по господарству.
Артем з багатодітної родини. Проживав з батьками., братом і сестрою. Матір згадує сина, як завжди зібраного, організованого, здатного швидко орієнтуватися і приймати рішення в складній ситуації .
Мобілізований до Збройних сил України 18 вересня 2022 року. Ніс службу у військовій частині Т0200 , 2020-2021 рр. Затим був старшим
стрільцем гірсько-штурмового відділення гірсько-штурмового взводу 3 гірсько-штурмової роти військової частини А1778.

Загинув Палей Артем Васильович під час ведення бойових дій у населеному пункті Нова Кам’янка Нововоронцовського району Херсонської області 15 жовтня 2022 року.

Поховали захисника 4 жовтня 2023 року, через рік після загибелі, на місцевому кладовищі в селі Річиця Вараського району Рівненської області.

Публікації про Палея А.

Страшна війна без жалю забрала молоде життя ще одного Героя-захисника, мужнього бійця та земляка, який боронив українську землю від російського окупанта, Артема ПАЛЕЯ.

4 жовтня, земляки прийшли, аби віддати останню шану Герою, який ціною власного життя виборював свободу України. В останню земну дорогу Артема проводили навколішки, із квітами та прапорами.

«Світла пам’ять та безмежна вдячність за вірність Батьківщині навіки залишаться в наших серцях». Вічна та світла пам’ять Герою! Щирі співчуття рідним та близьким!,- йдеться на сторінці Зарічненської селищної ради.

Віддати шану мужньому українському Воїну прийшли рідні, близькі, друзі, знайомі, голова громади та вдячні земляки. В останню путь Героя провели, встеливши квітами дорогу до місця вічного спокою. Поховали Палей Артема на місцевому кладовищі.

Світлана Скупейко Бідне материнське серце…. Біль… нестерпний біль….Вічна пам’ять Герою…

.

Список публікацій  

За рік після загибелі 22-річний Артем Палей повернеться додому на Рівненщину // Рівне вечірнє 

Загинув понад рік тому: у громаді на Рівненщині поховають військового Артема Палея // Суспільне Рівне 

На Рівненщині поховають бійця, який загинув ще у 2022-му році. Його тіло лише зараз повернули додому // ЧаРівне 

 

Палей Артем Васильович (23.02. 2001-15.10.2022)