Павлюк Михайло Миколайович народився 1989 року с. Річечино Корецького району Рівненської області. Навчався у школах с. Топчі та Великої Клецької. Закінчив Корецьке вище професійно-технічне училище №24. Михайло мав золоті руки, був дуже працьовитим, доброю людиною,
розповідають знайомі.

У 2006 році був призваний на строкову службу, яку проходив у військовій частині м. Києва. Пізніше працював на підприємстві з виробництва вікон Epsilon у Рівному. В 2015-2016 рр. пройшов АТО, тож з  початком російського повномасштабного вторгнення був мобілізований як резервіст.
Життя захисника обірвалося 4 липня в боях за суверенність та незалежність України, під час виконання бойового завдання. Унаслідок ворожого обстрілу він був вбитий російськими окупантами на Донеччині.

У Героя залишися мама, брат та сестра.

Список публікацій
Корецька громада  попрощалася  із захисником   Михайлом   Павлюком

Ще однієї непоправної втрати зазнала Кореччина. 10 липня Корецька громада попрощалася із Михайлом ПАВЛЮКОМ із Річечино…

З квітами, зі слізьми й на колінах тіло Героя зустріли вранці на центральній площі міста

«Сьогодні ми зібралися, щоб в останню дорогу провести сина, брата, товариша,  простого українського хлопця, а для нас – Героя і захисника Михайла Павлюка. Він не встиг створити сім’ї, все було попереду… Ще у 2015-2016 роках він відстоював нашу незалежність. І знову пішов нас захищати. Михайло віддав найцінніше, що є у людини, – життя. Сьогодні на Україні багато горя, гинуть не тільки солдати, а й цивільне населення. Але ми всі повинні об’єднатися і вигнати ворога. А тобі, Михайле, вічна пам’ять, Царство Небесне. Низький уклін мамі за такого сина. Мамине горе не розділити. Скільки б слів ми не говорили – мамі сьогодні найважче, бо у могилу кладе свою дитину, яку виховала, пестила…» – зазначила Корецький міський голова Людмила ДМИТРУК.

Поминальну літію звершив благочинний Корецького благочиння ПЦУ протоієрей Іван Мациканич А.

Згодом траурний кортеж із загиблим воїном поїхав у Річечино. Небайдужі на колінах зустрічали Михайла ПАВЛЮКА, який повертався додому востаннє.

«Господь скерував таким чином, що на цьому подвір’ї лежить у домовині Герой України, який замість того, щоб спланувати власне життя, віддав його за нашу Батьківщину, за наше мирне щасливе майбутнє. Сьогодні плаче вся Україна, бо у міста і села привозять таких Героїв. Нехай плач рідних близьких перетвориться на гордість за свою дитину, що він не був боягузом, а йшов до кінця, хоч розумів, що з ним буде. В останніх телефонних розмовах з сестрою він говорив, що не повернеться. Це справжня сила духу. Хай Господь прийме цю кровну жертву, яка пролилась на нашій Батьківщині. Нехай небеса йому будуть відкриті. Дякуємо тобі, брате, за цей найцінніший дар свого життя, яке ти віддав за кожного з нас», – сказав протоієрей Іван Мациканич.

Похорон відбувся у каплиці євангеліста Марка с.Річки

Михайло мав золоті руки, розповідають знайомі. Був дуже працьовитим, сам наводив лад біля свого будинку, адже ріс без батька. Життя обірвалося в розквіті сил – йому було лише 33 роки.

Він був простим хлопцем, не одруженим та без діток і покинув нас, залишивши лише маму, брата та сестру і спогади про себе…

Щирі співчуття рідним та близьким загиблого. На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати, адже смерть найріднішої людини – велике випробування. В цю гірку мить поділяємо ваше горе та схиляємо голову в глибокій скорботі.

Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях. Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав Батьківщину та кожного з нас!

 

За матеріалами  газети “Вісник Кореччини”

 

Спогади сестри

“Коли Михайло був у тилу, то до мами завжди вранці і ввечері телефонував, або ж попереджав, що певний час на зв’язок виходити не буде. Було, що 10 днів не телефонував. Востаннє ми з братом говорили 22 червня. Казав, що звідти вже не повернеться. Дуже просив нас, щоб не залишали маму, він її дуже любив”, – згадує сестра Інна.

 Солонінко Г. Корецька громада попрощалася із захисником Михайлом Павлюком

 

 

У Великій Клецькій відкрили меморіальну дошку загиблому воїну Михайлу ПАВЛЮКУ із Річечино. Не випадково подія відбулася 12 листопада, адже цього дня Михайло мав зустріти свій 34-й день народження, проте не судилося.

Встановили пам’ятну дошку на фасаді Великоклецьківського ліцею, де Михайло свого часу здобував освіту. Освятив її та звершив панахиду настоятель Свято-Дмитрівського храму с.Велика Клецька отець Аркадій СИЛЬМАН.

 

22 січня 2023 року у Корці  відкрили меморіальні дошки  загиблим героям
У Корці 22 січня у меморіальних дошках на стелі пам’яті увіковічнили пам`ять трьох загиблих жителів громади: 51-річного Василя САВЧУКА із Даничева, 33-річного Михайла ПАВЛЮКА із Річечино та 30-річного Юрія ОМЕЛЬЧУКА із Річок. Вони віддали своє життя за свободу, незалежність та світле майбутнє своєї Батьківщини.
Право відкрити меморіальні дошки надали керівництву громади й рідним загиблих воїнів.
Освятив дошки та звершив поминальну літію благочинний Корецького благочиння ПЦУ протоієрей Іван МАЦИКАНИЧ.
«Не можна оцінити тих хлопців і дівчат, які віддали своє життя за Україну. Ціна неоціненна. Царство їм Небесне», – зазначив отець Іван.
Кожен із захисників віддав своє життя на полі бою. Ми ніколи не забудемо подвиг українських героїв. Пам’ять про них назавжди залишиться в серцях кожного з нас. Вічна і світла пам’ять воїнам, які поклали своє життя за Україну.
Список публікацій

 

Солонінко Г. Корецька громада попрощалася із захисником Михайлом Павлюком // Вісник Кореччини. – 2022. – №27. – 14 лип.- С.1,3

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – № 25/15 лип./. – С. 2

У Корці попрощалися із захисником – дорогу встелили квітами (ФОТО) // Рівне вечірнє

У Корці попрощалися із воїном, який загинув, боронячи Україну // Район Рівне

У ліцеї Корецької громади встановили пам’ятну дошку Герою // Горинь

Безжалісно вбитий росіянами на Донеччині. У Корці на колінах зустрічали загиблого за Україну воїна (ФОТО) // Радіо Трек: новини

 

 

Павлюк Михайло Миколайович (12.11.1988-04.07.2022)