Валерій Потапчук народився 2 листопада 1977 року в селі Малушка Березнівського району. Зростав допитливим хлопчиком. Навчався у СШ № 1 міста Костопіль. Валерій любив спорт, відвідував секцію боротьби успортивній школі, грав у футбол. По закінченню школи вступив на навчання до Костопільського ПТУ за спеціальністю « Слюсар – ремонтник». Жив і працював в місті Костопіль. Влаштувався слюсарем у цех ДСП- 110 домобудівного комбінату. Згодом закінчив курси і отримав спеціальність газівника.
Військову службу проходив у м. Вишгород Київської області у внутрішніх військах, а в Золочеві був у навчальному центрі. Служив в охороні . Закінчивши військову службу, продовжив працювати на комбінаті. З 2016 року брав участь в АТО. Захищав Мар’їнку, Сєвєродонецьк, Слов’янськ та інші населені пункти. З перших днів повномаштабного вторгнення був мобілізований в Сумську область, а згодом – у Бахмут. Служив навідником гірсько-штурмової роти військової частини А3029. На ротацію приїжджав до Києва.
В с. Білогорівка Бахмутського району Валерій із побратимами був у жорстокому бою. Їх накрило мінометним вогнем. Того дня було багато поранених і загиблих бійців. Серед них і наш земляк, Валерій Михайлович Потапчук. Він отримав мінно – вибухову травму, після якої, як розповіли побратими, ще хвилин п’ять терпів нестерпний біль.
Це сталося 18 березня 2023 року, а 23 – го Валерія провели в останню дорогу рідні, друзі, знайомі та побратими. Йому назавжди залишилося 45.
Поховали Валерія Потапчука на кладовищі « Нове» поруч з воїнами Небесного легіону Костопільської ТГ. У Героя залишилися батьки та брат.

Указом Президента України Потапчука Валерія Михайловича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

 

Публікації про Потапчука В.
Спогади:

Розповідає мама Марія  Станіславівна:
« Валерій був надзвичайно доброю людиною, турботливим сином, братом, дядьком, котрий любив племінників, був працьовитим і щедрим. Скрізь у нього
панував лад. У вихідні дні осінньої пори їздив до своєї рідної тітки Ніни у с. Малушка по гриби. Тішився своєю похресницею Оленкою, з радістю навідувався до неї і заздалегідь вибирав гостинці. А в самого  доля, на жаль, не склалася. Напевно не було часу, адже був учасником АТО. Це були довгі роки хвилювання, недоспані ночі і молитви до Господа, аби  захистив сина. Валерій мужньо здолав тяжкий шлях воїна, додому повернувся  неушкодженим. Недовго потішилися  ми його присутністю, бо розпочалася повномаштабна війна. Не вагаючись він пішов захищати нашу землю від ворога.
Пригадую: – Одного дня телефонує Валерій і запитує, мамо, де ти? Відповідаю: – Вийшла попрощатися з Героєм Тарасом Степчуком. А він: – Як так, мамо, Тарас же обіцяв, що виживемо, і я буду купувати у нього мед. А через місяць загинув і мій син… Напередодні я збиралася відвідати сестру, вже чекала маршрутку, аж тут вона телефонує і промовляє: – Сестричко, ти вже не приїдеш до мене, бо Валєри немає .Страшна звістка вразила в серце. Я повернулася додому, а чоловік здивувався, чому не поїхала. Розповіла йому про наше горе. То був вівторок».

 Михайло Петрович,  батько:
” Син Валерій не любив розповідати про війну, промовляв: – Навіщо вам про те знати. Коли брали Мар’їнку, Валерій телефонував, чути було, як пролітали
кулі. Напевно, хотів почути рідний голос і отримати підтримку. Валерій був кулеметником, набутим досвідом ділився з бійцями. Усіх навчав, а сам загинув.
Зараз хоч зброя є, а їм доводилося тримати оборону з одним автоматом”.

  Раїса Білоус – перша вчителька :

« Валерій був товариським, врівноваженим, спокійної вдачі.»

Матері загиблого воїна вручили посмертну нагороду сина

Указом Президента України Потапчука Валерія Михайловича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно). Нагороду передали на сесії Костопільської міської ради матері загиблого військовослужбовця Марії Потапчук.

Список публікацій

Костопільська громада попрощалася з Валерієм Потапчуком // Новини Костопільщини. – 2023. – № 13( 1 квіт). – С.4.

Надєждіна А. Костопільчанин Валерій Потапчук віддав своє життя за Україну/ А. Надєждіна. – 2023. – № 43(28 жовт). – С.3. 

Внаслідок обстрілу на Донеччині загинув 45-річний солдат із Костопільщини // Rivne Media

У Костопіль прибуде похоронний кортеж з загиблим навідником гірсько-штурмової роти // Рівне вечірнє:

У Костополі провели боксерський турнір у пам;ять загиблим воїнам // Rv.NEWS:

Матері загиблого воїна вручили посмертну нагороду сина // Костопільська міськарада

Потапчук Валерій Михайлович (02.11.1977-18.03.2023)