Народився Загорський Михайло Васильович 22 листопада 1989 року. З 1996 по 2008 рік навчався в Дружбівській загальноосвітній школі. Із 2014 року Михайло Загорський був учасником АТО на Сході України. В рік повномасштабного російського вторгнення, як вірний син своєї Батьківщини, справжній патріот по духу, наш земляк прийшов добровольцем до лав ЗСУ. Він тримав військовий стрій у складі легендарної механізованої бригади «Холодний Яр».Коли виникла збройна агресія на українських кордонах зі сторони північно-східного сусіда, то він одним із перших став на захист свободи і територіальної цілісності нашої Батьківщини.

Будучи вірним сином України, справжнім патріотом по духу, Михайло Загорський  прийшов добровольцем до лав ЗСУ у березні 2022 року. Він ніс службу у складі легендарної окремої механізованої бригади «Холодний Яр», в бойову історію якої за час війни вписано багато мужніх подвигів та героїчних досягнень.

Михайло Загорський загинув 14 лютого 2023 року в боях на Бахмутському напрямку.

Похований на кладовищі с. Дружба

Захисник Загорський Михайло Васильович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.(посмертно )

Публікації про Загорського М.

На вічний спочинок у с. Дружба провели полеглого за Україну Захисника – Загорського Михайла Васильовича.

Його останній подих залишився у нескореному Бахмуті…

Чин похорону проходив у Свято-Троїцькій церкві с. Дружба, останнє прощання разом з родиною розділили друзі, односельчани загиблого, представники влади територіальної громади, бойові побратими та працівники Радивилівського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Остання дорога до Бога полеглого воїна була вмита слізьми жалю багатолюдної похоронної процесії – за передчасно обірване війною життя.

Поховали нашого героїчно загиблого земляка на кладовищі в с. Дружба – з військовими почестями, під залпи почесної варти та виконання Державного Гімну України.

Висловлюємо глибокі співчуття родині полеглого Героя з приводу тяжкої втрати. Доземний уклін батькам за сина, що загинув, самовіддано захищаючи свій народ і Батьківщину.

Вічна пам’ять і шана Герою! Герої не вмирають !

Вони житимуть у наших серцях і вдячних спогадах, – йдеться на фейсбук – сторінці Радивилівської громади

Оля Орловська Наш світлий воїн був дуже хорошою людиною, про нього в селі ніхто не скаже поганого слова. Щирі співчуття мамі і сил. Назавжди в наших серцях. Рідним і близьким….дай Боже, сили витримати таке горе…

Воїну Світла легких хмаринок до Божого Царства!

Мирослава Михайлова Рідним і близьким….дай Боже, сили витримати таке горе… Воїну Світла легких хмаринок до Божого Царства!

Таким він залишиться в спогадах друзів

Олександра Новосад – про Михайла Загорського: «Наш Мішанька  був завжди усміхнений, був  тією людиною, яка готова прийти завжди на допомогу. Це хлопець у якого все було нормально і, як він любив промовляти – «Все зробимо!» ( хто б і  що у нього не просив).

 Це був хороший, вірний друг, найкращий син і просто Людина з великої літери.

 Мені він був дорогий і близький, як брат, і я завжди буду з радістю, з гордістю і з усмішкою згадувати, як він у будь-яких ситуаціях, чи то хороших, чи складних, казав: ,, Мала, ти мені як сестра, і я завжди тебе захищу” . Ніколи не забуду, як під час повномасштабного вторгнення він, будучи у Польщі, рвався в рідну Україну, щоб стати на її захист. Аби окупанти не прийшли до нас, і щоб ми, його друзі й односельці, наші сім’ї, були  в безпеці. Михайло був настільки сповнений  патріотизму, що він не міг не приїхати, коли його хлопці йшли боронити Україну. Навіть перебуваючи у тих «гарячих точках», він завжди казав , що у нього все добре, що у нього все є.

Згадується  той безтурботний час з нашого дитинства,  коли Михайло подарував мені свої найулюбленіші іграшки – солдатики, не жалкуючи, наче для  молодшої сестри.

А ще Мішанька був дуже товариський, у нього завжди було багато друзів.

 Я пишаюсь , що мала честь знати його, товаришувати з ним і мати хороші відносини.

У всіх він залишився у пам’яті добрим, усміхненим і готовим прийти на допомогу.

 Хочеться, щоб кожен не забував про нього, про його безцінний подвиг для народу, для країни,  і приносив йому свою подяку і шану❗ВІРШ СИНОВІ МИХАЙЛУ ВІД МАТЕРІ ЛЮБОВІ ЗАГОРСЬКОЇ

До тебе, любий сину,

Душею зболеною лину.

Твоє дитинство, юність хочу пригадати,

Розраду раненому серцю дати.

Ти був надією з дитинства,

І став опорою вже з ранніх літ.

Веселий, добрий, лідер товариства,

Як рано обірвався твій політ.

Мав руки золоті та добре серце

Впорядкував будинок, посадив садок.

Футбол ганяв, рибалив дуже вперто.

На жаль, не дочекались ми діток.

Не раз у гори з друзями ходив,

Ти котиків, собак любив

І мав відкриту, чисту душу.

Я «ДЯКУЮ» тобі сказати мушу

За те, що не шукав легких шляхів.

Стрімкою, небезпечною була твоя дорога:

Солдат, АТО, «Холодний Яр»…

Твоє плече – надійна побратимам допомога.

Наші роки, обпалені війною,

Рядки ці зрошені сльозою.


Ти любив нас усіх,

А найбільше - вільну Україну.

За її майбуття ти загинув,

Мій любий , єдиний сину!

А тепер лиш могила, прапор і квіти…

Як серце щемить…

Як жити!?..

Лиш легесенький вітер шепоче щоднини :

« Ти був Сином своєї країни»

Живу, чекаю Перемогу .

Прожиті згадую роки,

І знову й знову помолюся Богу.

Цей сум зі мною – на віки…

За вірність військовій присязі та мужність, виявлені під час захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України, Михайла ЗАГОРСЬКОГО в листопаді 2023 р. нагороджено Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Державну відзнаку  отримала мама Любов Федорівна.

На роковини загибелі Захисника  в лютому 2023-го  жителів Дружбівського старостинства об’єднала пам’ять про загиблого в боях за Україну 33-річного односельчанина Михайла Васильовича Загорського.

На фасаді Дружбівського ліцею , в якому навчався Михайло Загорський, міською радою встановлено на його честь меморіальну дошку. Адже немає нічого важливішого, ніж пам’ять про Людину.

Чи не вся сільська громада сьогодні схилила голови в пам’ять про Героя Михайла Загорського під час урочистого відкриття пам’ятної дошки.

Вшанувати безсмертний подвиг мужнього “холодноярівця” прийшли рідні, близькі, друзі, представники влади територіальної громади, священики, військовослужбовці, учні та педагоги ліцею.Перед освяченням меморіальної дошки звучав Державний Гімн України. Було оголошено хвилину мовчання за всіма, хто не повернувся з поля бою.

Право відкриття меморіальної дошки було надано командиру інженерно- саперного відділення, в складі якого перебував Михайло .

Багато слів хороших та сумних було сказано під час громадського зібрання в пам’ять про воїна . Висловлено вдячність його батькам за те, що виховали сина- патріота, який настільки любив свою землю, що віддав найцінніше – власне життя – за її мирне і вільне завтра.

Учні та вчителі ліцею підготували патріотичні виступи, пронизані невгамовним болем за всіх, кого забрала війна, за Україну, що окутана жалобою.

За упокій душі воїна Михайла Загорського відслужили панахиду, на місце вічного спочинку Героя відвезли квіти.

Низький уклін нашому земляку, мужньому воїну і безсмертна йому шана за захист України!

Світлана Гринюк

Вічна і світла пам’ять,тобі Міша! ТИ НАШ Герой! ДОЗЕМНО ВКЛОНЯЄМОСЯ ЗА ТВІЙ ПОДВИГ.

Список публікацій

У селі на Дубенщині відкрили меморіальну дошку загиблому добровольцю // Рпайон. Дубно

Останній бій був у Бахмуті: На війні загинув 33-річний сержант з Рівненщини // Радіо Трек: новини

У Бахмуті загинув молодший сержант з Радивилівщини, який служив у легендарній бригаді «Холодний Яр» // Теза: інформаційне агенство

На Дубенщині відкрили меморіальну дошку загиблому Михайлу Загорському // Горинь

ЗАГОРСЬКИЙ МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ (22.11.1989 – 14.02.2023)