Примак Андрій Сергійович народився 21 березня 1988 року в місті Костопіль. У 1995 р. пішов до першого класу школи № 5, де навчався до сьомого класу. З дитинства ходив на танцювальний гурток. З 2001 – 2005рр. навчався в Костопільському обласному ліцеї – інтернаті спортивного профілю. Займався греко – римською боротьбою, отримав багато медалей та кубків, здобув звання майстра спорту.


Вищу освіту здобув у Львівській ветеринарній академії на «біолого -технологічному» факультеті. Після двох років навчання Андрій вирішив піти на строкову службу до армії . Призваний у 2007 р. служив у місті Києві в Президентському полку до 2008 року.

Бойовий шлях військового розпочався ще у 2014-му. 10 серпня Андрій отримав повістку а 13 серпня відправився на навчання до Яворівського полігону. Далі, мінометник 9- ої роти 93 – ї аеромобільної бригади у зоні АТО. Спочатку разом із побратимами Андрія мобілізували в Донецьку область, поблизу містечка Костянтинівка . Брав участь у визволенні Пісків. Був і серед військових, які захищали Донецький аеропорт. У 2016році повернувся з АТО. Вирішив продовжити навчання і вступив до Національного університету « Львівська політехніка». Закінчив навчальний заклад у 2020 році, здобувши кваліфікацію, ступінь вищої освіти – бакалавр, спеціальність « Екологія».
З перших днів повномасштабного вторгнення рашистів молодший сержант знову став на захист України. Пройшовши підготовку в Чернігові, був направлений у військову частину А 0501, Донецької області дев’яносто другої окремої механізованої бригади оперативного командування « Схід» 3 механізованого батальйону на посаду командира відділення кулеметного взводу. Пройшов з побратимами багато боїв, отримував поранення та ніколи не відступав. 28 квітня 2023 року Примак Андрій загинув під час виконання бойового завдання, в результаті важких поранень отриманих внаслідок ворожого ракетного обстрілу. Це трапилось поблизу с. Хромове Бахмутського району Донецької області.

Андрій з честю та гідністю виконав свій обов’язок громадянина України, патріота. Він щиро вірив, що наша країна має бути вільною, віддав душу і тіло, щоб так було!
Поховали Андрія Примака на кладовищі «Нове» у Костополі поруч із іншими Воїнами Небесного Легіону.

За особисту мужність, самовіддане виконання військового обов’язку молодшого сержанта Андрія Примака нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня. (посмертно).

Публікації про Примак А

«Ми родиною пишаємося Андрієм його мужністю, силою духу. Не кожен зможе дивлячись смерті в очі – стояти з побратимами пліч-о-пліч, не боячись за своє життя – рятувати інших та мужньо боротися за свободу своєї країни. Андрій щиро вірив, що наша країна має бути вільною, і все робив, аби саме так і було!», – розповідає сестра загиблого.

6 травня попрощались із захисником Андрієм Примаком, якій вражав своєю мужністю, силою та вірою. Вірою в нашу країну та вільне майбутнє. Саме він став на захист зі зброєю у руках та світлими помислами. Нехай світла душа Героя знайде вічний спокій, а ми завжди пам’ятатимемо про його самопожертву заради кожного з нас, заради України…

Віддати шану оборонцю прийшли рідні, військові, друзі, представники влади та жителі громади. Чин похорону відбувся у соборі святих апостолів Петра та Павла.

По завершенню Героя провели пішою ходою до Майдану Шевченка.

Світлини із домашнього архіву

 Список публікацій

Собкович О. Серце матері: [Андрій Примак ]/ О. Собкович // Вісті кооперації. – № 34/ 20 серп/.-2015

.В бою за рідну землю поклали свої життя наші земляки:[Андрій Примак] / Новини Костопільщини. – 2023. – № 18 -19 /13 травня/ . – С.4

Примак Андрій Сергійович // Костопільська міська рада

А мама жде, що син постукає у двері…// Новини Костопільщини. – 2024

У Костополі попрощаються із загиблим командиром, жителем Херсонщини // Рівне Медіа

Примак Андрій Сергійович (21.03.1988-28.04.2023)