Народився Роман та проживав у м.Сарни. Тут навчався у місцевому ліцей № 1 ім. Т. Г. Шевченка. Після закінчення 9-го класу, продовжив навчання у Сарненському ВПУ№22, де здобув професію будівельника. Любив займатися спортом і ніколи не любив сидіти на місці. Як згадує брат: «Рома завжди щось будував, ламав або лагодив».
Після закінчення училища був призваний на строкову військову службу, яку проходив у військовій частині м. Золотоноша, Черкаської області. Після завершення служби працював охоронцем у ВОХРі. А 21 вересня 2022 року добровільно став до лав полку ССО АЗОВ 3-ої окремої штурмової бригади Сухопутних військ, на посаду помічника гранатометника штурмової роти. “Остап” – таким був позивний у Романа. Він мріяв стати військовим і служити в армії, а після війни – жити, працювати і насолоджуватися життям.
Роман був безстрашним, деколи, занадто добрим і з великою силою волі, яка допомагала йому діяти навіть у складні моменти, коли інші уже здаються. 5 вересня 2023 року, під час штурму Андріївки на Бахмутському напрямку, Роман отримав поранення в ногу. Тоді його небажання здаватися, дозволило вибратися звідти живим, хоч і під прицілом ворожого дрону, який вів його майже кілометр.

Після нетривалого лікування Роман, ще деякий час був на формуванні у м.Черкаси. А згодом уже був на передовій і приймав участь у запеклих боях під Авдіївкою (промзона коксохіму). Побратими згадують його як надійного і відважного воїна, який був готовий завжди прийти на допомогу.

Солдат Роман Остаповець загинув 22 лютого 2024 року в населеному пункті Орлівка, Покровського району, Донецької області, під час виконання бойового завдання. Йому було лишень 24… Зовсім молодий, але вже такий мужній та відважний, адже без вагань пішов захищати рідну землю від окупантів, де й загинув за волю та незалежність нашої України.

У Героя залишилась мама та старший брат – військовослужбовець ЗСУ.

Похований на Алеї Героїв у м.Сарни.

Публікації про Остаповеця Р

Він був безстрашним»: у Сарнах попрощалися з 24-річним бійцем 3-ї ОШБр Романом Остаповцем

Роман Остаповець хотів стати військовим, а після перемоги насолоджуватися життям. На жаль, лише першу мрію воїн встиг втілити. Роман загинув у російсько-українській війні. 28 лютого із захисником прощалися в Сарнах.

 За матеріалами  Книги памяті Сарненської центральної бібліотеки

Список публікацій

Навіки 24: на Донеччині загинув воїн 3-ї ОШБр з Рівненщини Роман Остаповець // Еспресо

На Донеччині загинув воїн-штурмовик з Полісся // Рівне вечірнє

У Сарнах прощатимуться з Романом Остаповцем, що загинув на Донеччині // Новини Рівненщини

Завтра у Сарнах попрощаються з Романом Остаповцем // Сфера -ТВ

Остаповець Роман Віталійович (28.12.1999 – 22.02.2024)