Артем Рудика народився 03.03.2003 р. у с. Великий Мидськ Костопільського району Рівненської області. Проживав у багатодітній дружній християнській сім’ї.
У 2009 році пішов у перший клас Великомидської  ЗОШ  I – II ст. – ліцей. Після  закінчення  школи у 2020 р. навчався у Костопільській   автошколі. Навесні 2021 року був призваний на строкову службу до лав ЗСУ. Службу проходив у Львівській  області   м. Яворів.   Під час  проходження  сторокової  служби  підписав  контракт на службу в ЗСУ.
На початку 2022 року Артем  перебував  на  лікарняному  після  перенесеного  оперативного втручання.  В останні дні лікарняного  його відкликали   назад у частину, так як розпочалась повномаштабна  війна . І з перших днів війни  частина, в якій служив Артем, брала  участь у бойових  діях  на сході України.

20 травня 2022 року під час бойового зіткнення з противником та обстрілу із танків, авіаудару по позиціях військової частини поблизу населеного пункту Катеринівка Луганської області, загинув водій 2 відділення вогнеметного взводу роти радіаційного, хімічного біологічного захисту солдат РУДИКА Артем Миколайович.

Йому було лише 19-ому років.

Загинув як справжній герой, гідний син своєї  Батьківщини. Попрощатися з Артемом до його домівки прийшли всі, хто знав цього доброго, щирого юнака, хто разом з ним зростав і навчався.
Траурне служіння відбулося в Домі молитви ХВЄ . Поховали Героя на сільському кладовищі с. Великий Мидськ.

Публікації про Рудика  А.

Розповідає мама  Артема :

«Бої  були  дуже  запеклі, багато побратимів загинуло. В одному з боїв Артем отримав контузію, був  госпіталізований  в лікарню м. Дніпра.  Після  госпіталю  знову  повернувся  до побратимів  на лінію фронту. В одному з боїв взвод  Артема,  перебуваючи  на  позиції  у
покинутому  будинку  біля  Попасної,  потрапив в оточення.  Було багато  поранених, проте Артем  зумів   під кулями  вивести всіх живими з оточення до Покровська. Він дивився в очі  російського солдата,  який стріляв прямо в нього. Врятував  Бог завдяки  хорошій  якості  бронежилета, який був на ньому. Пулі  пощкодили  бронежилет,  та до тіла не дістали. Командир   дякував  Артему за проявлену  хоробрість та правильно  прийняті  рішення.»

«Герої – наші сучасники, ровесники. Своїм героїзмом вони вже з ніг на голову перевернули звичне для більшості світосприйняття і довели всьому світу, що на будь-які події можна вплинути кардинально, що не буває ситуації, яку неможливо змінити на власну користь. Усе залежить винятково від людини, сили її духу, переконань, які вона відстоює. На захист України плечем до плеча стають усі, навіть віруючі-протестанти, котрі, керуючись своєю вірою, в мирний час не могли брати до рук зброї. Таким був і наш ГЕРОЙ. Вклоняємося його самопожертві», – написали на сайті Костопільської міської ради.

Втрати Рівненщини: у бою за Україну загинув військовослужбовець

Рівненщина у жалобі. Кривава війна з росіянами забрала життя випускника Великомидського ліцею Костопільської міської ради Рудика Артема Миколайовича.

Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці закладу.

“Колектив Великомидського ліцею,учні,батьки,випускники висловлюють щирі співчуття родині Рудики Миколи та Марії з приводу загибелі їхнього сина і нашого випускника, захисника України – Артема Миколайовича Рудика. На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. Адже смерть найріднішої людини велике випробовування. В цю гірку мить розділяємо горе Вашої сім’ї, разом з вами схиляємо голову в глибокій скорботі”, – йдеться в дописі.

У с. Великий Мидськ прощалися з Артемом Рудикою

«На церемонії прощання депутат міської ради Анатолій Лещик сказав, що Артем дуже любив рідну землю і коли розпочалася війна, добровільно пішов її захищати. Він хотів, щоб в Україні ніколи не було печалі. – У 2000 році я був у батьків Артема на весіллі і гадки не мав, що доведеться проводжати в останню дорогу їх дорогого сина, – звернувся до присутніх на похованні Анатолій Лещик.

Артем закінчив Великомидську ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2020 році. Був хорошим спортсменом, кращим стрільцем школи. Брав участь у різних спортивних змаганнях, захищав честь школи. Однокласники розповідають про нього як про надзвичайно працьовиту, добру і товариську людину.

Вчителі освітнього закладу та перша вчителька Галина В’ячеславівна Киріша разом з жителями громади попрощалися зі своїм випускником і подумки звернулися до нього:

– Погасла перша зіронька нашого класу. Обірвалися нескінченні мрії та сподівання. Більше ніколи не пробіжить шкільними коридорами веселий, життєрадісний юнак з блакитними очима. В душі залишилися спогади про його дитинство, юні роки. Ти назавжди залишишся молодим! Тебе завжди не буде вистачати в класі, родині. Заросте твоя стежина, якою ти ходив до школи, до друзів…, за допомогою до тата і мами. Не ми, вчителі, даємо сьогодні Тобі урок останній, а Ти нам усім даєш свій урок: любити Україну і захищати її ціною власного життя. Ти назавжди залишишся в нашій пам’яті і серцях. Слава Герою України!»

Світлини із домашнього архіву

Список публікацій

Надєждіна А. У с. Великий Мидськ прощалися з Артемом Рудикою / А. Надєждіна // Новини Костопільщини. – 2022. – 11 черв. – С. 2.

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – 17 черв. – С. 2.

Загинув 19 – річний воїн з Рівненщини // Час Дій

У боях за Україну загинув молодий захисник з Рівненщини // Радіо Трек

На фронті загинув молодий військовий з Рівненщини // Волинь

Рудика Артем Миколайович (03.03.2003-20.05.2022)