Андрій Савін народився у Рівному. Закінчив 23 місцеву школу, навчався у кооперативному коледжі, а за тим здобував вищу освіту кухаря-технолога в Полтаві. Працював барменом у ресторані “Спорт” багато років, разом із дружиною виховували двох діток — 12-річну Дарину та 9-річного Сашка.

Війна прийшла у життя раптово, а вже у серпні Андрія мобілізували. У день Незалежності — 24 серпня — склав присягу на вірність України, хоч раніше в армії не служив.

35-річний солдат Андрій Савін загинув 26 січня внаслідок артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Красна гора на Донеччині.

Поховали Героя в Рівному на кладовищі “Нове”

Публікації про Савіна А.

“Якщо можна так сказати, то Бог здійснив мою головну мрію — подарував мені найкращого чоловіка та батька для дітей,” – розповідає дружина Героя Віта.

“Андрій не відчував страху, казав, що розуміє заради чого йде, заради майбутнього дітей,” – пригадує Віта.

Надзвичайно люблячий, добрий, Андрій любив свою справу, захоплювався будівництвом, залюбки опоряджував дачу. Як справжня душа компанії, знайшов багато друзів і у війську.

Військова справа прийшлася Андрієві до душі. Він дивував рідних зізнаннями, що отримує задоволення від навчання, від служби, пишається людьми, з якими пліч-о-пліч воює.

“Він відчув себе зовсім іншим, знайшов себе. Говорив, що після перемоги хоче й далі розвиватися у цьому напрямі — працювати у ДСНС або навіть підписати контракт із ЗСУ. Говорив, що пройшли справжнє бойове хрещення вогнем, але вистояли. Більше про війну волів не говорити. Казав, те, що побачив, то ніколи в житті мені не розкаже, хоче забути це, як страшний сон,” – каже дружина.

35-річний солдат Андрій Савін загинув 26 січня внаслідок артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Красна гора на Донеччині…

Прощання із Героями відбудеться завтра, 9 лютого, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховають їх на кладовищі “Нове”…

Сьогодні на майдані Незалежності знову провели в останній путь двох Захисників України, полеглих за свободу Героїв – Владислава Простакова та Андрія Савіна.

“Наших захисників не дарма називають воїнами світла. І це не лише тому, що стоїмо за свою землю, свою свободу, за правду. Це ще й тому, що очі кожного нашого захисника сяють вірою у нашу спільну перемогу.

Такими світлими, добрими та позитивними були Владислав Простаков та Андрій Савін. Вони не боялися, не маючи жодного досвіду, стати до лав збройних сил. Адже кожен з них знав заради чого, заради кого бере до рук зброю. Саме тут, у війську, обоє по-новому відкрили себе. На жаль, обоє загинули на Донеччині від руки ворога…”, – розповів під час прощання міський голова Рівного Олександр Третяк.

До рівнян, які прийшли попрощатись з Владиславом та Андрієм, приєднався також гість з Німеччини — голова одного з мікрорайонів Берліну Зьорен Бенн.

“Дуже вражений, наскільки гідним є ритуал кожного, хто загинув тут. У цьому випадку — Владислава та Андрія. Вражений, як ваші люди щиро підтримують родини кожного з них”, — сказав він.

У Рівному попрощались із бійцями Владиславом Простаковим та Андрієм Савіним // Суспільне новини

Рівне проведе в останню путь двох захисників – Владислава Простакова та Андрія Савіна // ЧаРівне

У Рівному попрощалися з двома воїнами, які загинули на Донеччині // Рівне вечірнє

Савін Андрій ( 26.01.2023)