Владислав Простаков народився у Рівному, навчався у Національному університеті водного господарства та природокористування на економічному факультеті. До повномасштабної війни Владислав монтував системи опалення.. Хлопець ріс без батьків, в армії не служив, але у перші дні вторгнення Росії в Україну пішов добровольцем у військкомат.

.Упродовж усього дня 3 грудня 2022 року нашій військові тримали оборону в районі населеного пункту Яковлівка на Донеччині. В наслідок наступу ворога та вимушеного відступу українських захисників зв’язок із 32-річним стрільцем-санітаром солдатом Владиславом Простаковим був втрачений. У подальшому його тіло знайшли та упізнали у встановленому законом порядку.

Поховали Героя в Рівному на кладовищі “Нове”

Публікації про Простакова В.

“Владислав не пов’язував себе із військовою справою, не служив в армії. Але в перші дні повномасштабного наступу пішов у військкомат. Він був справжнім добровольцем — щирим патріотом, який готовий зробити усе, аби ворог не прийшов у його рідне місто. Людей було багато, але Влад чекав. До них вийшов представник військкомату, запитав, хто має досвід, здоров’я та бажання воювати – мають вийти. Він сказав, що немає досвіду, але здоров’я та бажання захищати країну навіть у надлишку — то його й забрали одним із перших,” – розповіли друзі Героя.

Надзвичайно добрий, світлий Владислав був сиротою. Та своїх найближчих людей завжди намагався підтримати та заспокоїти.

“Він постійно повторював, що все буде добре. Говорив це з такою упевненістю, що йому просто не можна було не вірити. Переконував, що війна закінчиться дуже несподівано. Але не потрібно сидіти в тилу, треба йти воювати за свою країну і людей. Тепло, сонце, радість та усмішка — це те, що супроводжувало його по життю, те, що він завжди випромінював. Найсвітліша людина у світі… Він був упевнений, що повернеться, ні на хвилину в тому не сумнівався, навіть не допускав, що таке може трапитись, але сталося так, як сталося…” – продовжують друзі Владислава.

Упродовж усього дня 3 грудня 2022 року нашій військові тримали оборону в районі населеного пункту Яковлівка на Донеччині. В наслідок наступу ворога та вимушеного відступу українських захисників зв’язок із 32-річним стрільцем-санітаром солдатом Владиславом Простаковим був втрачений. У подальшому його тіло знайшли та упізнали у встановленому законом порядку…

Сьогодні на майдані Незалежності знову провели в останній путь двох Захисників України, полеглих за свободу Героїв – Владислава Простакова та Андрія Савіна.

“Наших захисників не дарма називають воїнами світла. І це не лише тому, що стоїмо за свою землю, свою свободу, за правду. Це ще й тому, що очі кожного нашого захисника сяють вірою у нашу спільну перемогу.

Такими світлими, добрими та позитивними були Владислав Простаков та Андрій Савін. Вони не боялися, не маючи жодного досвіду, стати до лав збройних сил. Адже кожен з них знав заради чого, заради кого бере до рук зброю. Саме тут, у війську, обоє по-новому відкрили себе. На жаль, обоє загинули на Донеччині від руки ворога…”, – розповів під час прощання міський голова Рівного Олександр Третяк.

У Рівному 9 лютого на майдані Незалежності попрощались із бійцями 32-річним Владиславом Простаковим та 35-річним Андрієм Савіним. Чоловіки загинули на Донеччині: Владислав — під час боїв за село Яковлівка, Андрій — під час обстрілу селища Красна Гора.

“Владислава я знав і до війни. Він був дуже життєрадісною людиною. Дуже любив життя. Завжди був на позитиві. Ми з ним зустрілися, коли розпочалася війна, 25 лютого. Разом служили з ним у роті. Він одним з перших пішов захищати нашу країну, нашу землю на схід. Так сталося, що він залишив нас, але він був дуже добрим чоловіком, сильним, потужним і його дуже поважали наші солдати. Нехай йому земля буде пухом”, — сказав побратим загиблого Олександр Лідавець.

До рівнян, які прийшли попрощатись з Владиславом та Андрієм, приєднався також гість з Німеччини — голова одного з мікрорайонів Берліну Зьорен Бенн.

“Дуже вражений, наскільки гідним є ритуал кожного, хто загинув тут. У цьому випадку — Владислава та Андрія. Вражений, як ваші люди щиро підтримують родини кожного з них”, — сказав він.

Список публікацій

У Рівному попрощались із бійцями Владиславом Простаковим та Андрієм Савіним // Суспільне новини

Рівне проведе в останню путь двох захисників – Владислава Простакова та Андрія Савіна // ЧаРівне

У Рівному попрощалися з двома воїнами, які загинули на Донеччині // Рівне вечірнє

Простаков Владислав Володимирович ( )