Віталій Семчук народився у 1997 в Рівному, навчався у НВК «школа-ліцей» №12, закінчив технічний коледж НУВГП, де здобув фах електромеханіка. А за тим отримав повістку в армію.

ВІн був надзвичайно світлою та доброю людиною. Чуйний, турботливий — намагався захистити усіх і від бід. Віталія любили всі, хто знав.

Хлопець прагнув допомогти кожному, завжди поспішав і підтримував. Надзвичайно любив тварин і дітей, і вони його просто обожнювали.

Віталій служив на Донеччині, в Маріуполь потрапив у складі окремого загону спеціального призначення НГУ «Азов» Національної гвардії вже коли місто було в повному оточенні. України брав участь у боях за Маріуполь.

25-річний старший солдат Віталій Семчук загинув 14 квітня. У столицю тіло привезли лише на початку серпня.

. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зразкове виконання службового обов’язку Віталій Семчук посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня

Присвоєно звання “Почесний громадянин міста Рівного”

Публікації про Самчука В

Розповідає мама Героя:

“Він сказав відразу: “Мам, я ховатися не буду. Я піду захищати країну. Буду служити, і служитиму в АЗОВі — бо вони найкращі.” І почав готуватися до того, а потім поїхав і записався в АЗОВ. Там служив з 17 року. Спершу був танкістом, а потім пішов у розвідку.

Він, якби міг, то всіх котів і собак би позабирав додому. Такий вже добродушний. Він навіть з Маріуполя додому привіз собаку й котеня. Це було перед новим роком, як приїжджав у відпустку, тепер цей котик живе зі мною… У сина в серпні повинен був закінчитися контракт.

Десант висадився з вертольотів. Це були лише добровольці, бо ж розуміли, що це білет в один кінець. Але Віталик визвався, він був там, полетів на допомогу побратимам. Тримав оборону до останнього, прикривав своїх побратимів. Це вже потім мені розповіли, що загинув від танкового снаряда, при обстрілі їхніх позицій”.

У Рівному прощались із загиблими захисниками Маріуполя Віталієм Семчуком і Костянтином Друзем

У Рівному на майдані Незалежності 19 листопада попрощалися з 25-річним старшим солдатом Віталієм Семчуком та 22-річним сержантом Костянтином Друзем. Про це повідомила пресслужба міської ради. Вони загинули, захищаючи Маріуполь.

Ушанування пам’яті

Борди з фото Віталія Семчука та його товариша Костянтина Друзя розташували на вулицях рідного Рівного[1].

Зображення Віталія Семчука разом з побратимом Костянтином Друзем з’явилися в Рівному на муралі пам’яті рівненських бійців полку «Азов» на площах, що вивільнилися після декомунізації стели героїв Радянського Союзу. Ініціатором ушанування загиблих воїнів став їх шкільний товариш Олексій Козачок. Малюнок за вже затвердженим ескізом виконує художник Андрій Шостак. Біля портретів рівненських героїв будуть написані заповіді українського націоналіста

У Рівному відкрили меморіальну дошку бійцям полку “АЗОВ”

На фасаді 12-ої школи, відкрили меморіальну дошку двом загиблим захисникам, які тут навчалися.

З цієї дошки на нас дивляться усміхнені, молоді, натхненні обличчя загиблих у Маріуполі, в 2022-му році, бійці полку «АЗОВ» Костянтин Друзь та Віталій Семчук.

Тепер на нашій 12-ій школі з’явилася пам’ятна дошка, яка знову і знову буде нагадувати нам про війну, про материнське горе, про біль втрат. Важливо пам’ятати, якою високою ціною виборюють незалежність наші Герої, – сказав під час відкриття меморіальної дошки секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян. – Герої живі допоки ми їх пам’ятаємо! Їх подвиг неоціненний і ми не маємо права його забути…

Схиляємо голову перед захисниками, які загинули за Україну. Пам’ятаємо подвиг кожного!

Список публікацій

Семчук Віталій Володимирович // Вікіпедія: вільна енциклопедія

У бою за Маріуполь загинули двоє «азовців» з Рівного // Рівне вечірнє

У Рівному на місці декомунізованої стели створять мурал пам’яті рівненських бійців “Азову”// суспільне новини

У боях за Маріуполь загинули двоє бійців полку “Азов” з Рівного // Еспресо

Їх тіла знайшли на «Азовсталі»: у Рівному попрощаються із найкращими друзями, які захищали Маріуполь // ITV

У Рівному прощались із загиблими захисниками Маріуполя Віталієм Семчуком і Костянтином Друзем // Суспільне новини

Герої “Рут” та “Ейс”: у Рівному попрощались з легендарними “азовцями” (ВІДЕО) // Рівне 1

Семчук Віталій Володимирович (позивний “Рут”)(? 1997-14.04.2022 )