*

Теслюк Віталій народився  01.07.1986 року в селі Глибока Долина Дубенського району Рівненської області. В 1992 – 2001р. навчався в Глибокодолинській ЗОШ.

Після закінчення школи в 2001 вступив до ВПУ № 25 смт. Демидівка, де продовжив навчання. У 2005 році був призваний на строкову службу до Збройних Сил України. Службу проходив у місті Львові в рядах ВДВ. Після демобілізації із ЗСУ одружився. У сімї народилося двоє дітей:  2008 р.н. та 2012 р.н.

Працював  в охоронних фірмах міст Луцька та .Хмельницького.  12 лютого 2015 року був мобілізований до збройних сил України. Відтоді декілька разів підписував контракт і проходив службу в різних місцях України. Спочатку служив у Дубенській військовій частині №130, потім у Дубенській військовій частині №131. Підготовку до бойових дій проходив на військових полігонах Житомира, Яворова та Нового Лану.

Шість разів брав участь у зоні бойових дій на сході України.

       ВІталій Теслюк загинув 28 лютого 2022 року захищаючи цілісність та незалежність України на сході нашої держави в районі міста Оріхів Запорізької області.

Назавжди  залишилися сиротами двоє неповнолітніх діток – донечка та син.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відповідно до Указу Президента України відзначено орденом “За мужність” III ступеня (посмертно) старшого солдата ТЕСЛЮКА Віталія Дмитровича.

Публікації про Теслюка В.

28 лютого голова Демидівської громади Сергій Радченко у соцмережах повідомив про загибель їхнього земляка, військовослужбовця ЗСУ Віталія Теслюка.

“Отримали звістку, що житель нашої громади, який проживав у селі Копань і служив у запорізькій області у військовій частині сьогодні загинув”, – сказав Сергій Радченко.

Теслюк Віталій

   У нас мамо,  запеклі бої, – такими були останні слова  Теслюка Віталія у телефонній розмові з мамою Євгенією Йосипівною. А до того  на запитання матері запевняв, що є в нього вода, годують добре, тільки світла немає.

   Більше мама не почула голосу своєї кровиночки. Натомість зателефонував експерт із запорізького моргу і повідомив, що Теслюка  Віталія Дмитровича більше не має серед  живих. Сказали, що був поранений у живіт і помер у госпіталі. Гнітюча тиша, крик душі  та вічна рана у серці матері, котра пережила два інсульти.

   Життя Теслюка Віталія обірвалося у 37 років, останні з котрих мужній чоловік віддав захисту своєї Батьківщини. На його сторінці у Фейсбуці зазначено, що він від 4 лютого 2021 року дотепер працює  в ЗСУ. Та вперше Теслюк Віталій взяв до рук зброю у 2015 році. Служив у 301 бригаді у м. Дубно. А відправився у зону бойових дій у складі штурмової розвідувальної бригади. Шість разів брав участь у зоні бойових дій на сході України. Молитвами матері повертався живим. Та захищаючи рідну країну під час повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, його гаряче серце перестало битися назавжди.

   Назавжди  залишилися сиротами двоє неповнолітніх діток Теслюка Віталія – донечка та син 

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відповідно до Указу Президента України відзначено орденом “За мужність” III ступеня (посмертно) старшого солдата ТЕСЛЮКА Віталія Дмитровича.

11 грудня 2022 року  в селі Глибока Долина відбулося відкриття меморіальної дошки на честь  загиблого на війні  Теслюка Віталія Дмитровича, який загинув під час виконання бойового завдання в районі міста Оріхів Запорізької області 28 лютого 2022 року.  Дошка розміщена на будівлі місцевої школи.

На відкриття дошки та вшанувати пам’ять Героя, зібралися Демидівський селищний голова Сергій Радченко, депутат Рівненської обласної ради Олександр Дехтярчук, рідні та односельці. Право відкрити меморіальну дошку було надано матері воїна – Євгенії Йосипівні та Олександру Дехтярчуку.

Селищний голова висловив щирі слова підтримки та  подякував мамі загиблого Віталія за виховання сина-патріота. Обряд освячення дошки пам’яті провів отець Степан.

Усі присутні вшанували героя хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

 Герої не вмирають доки ми зберігаємо пам’ять про них в наших серцях. Слава Україні! Героям Слава!

Згадаймо молитвою Віталія Теслюка!

Минув вже рік як ми прокинулись від цього страшного слова «війна». Сьогодні рік, як наш земляк, ТЕСЛЮК ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ, Герой України, загинув в перші дні повномасштабного вторгнення.

Батько двох дітей, яким в спадок залишив безмежну любов до України.

Він віддав своє життя захищаючи рідну Батьківщину, захищаючи  нас! За мирне майбутнє і спокій!

Не зможемо повернути до життя полеглих Героїв, але можемо зберегти вічну памʼять про них!

Згадаймо сьогодні добрим словом та тихою молитвою Віталія!

Пам‘ятаємо!

Герої не вмирають!

Список публікацій

Дубно попрощалося з трьома Героями [: Андрієм Михайловичем Вознюком – старшим лейтенантом, дубенчанином; Сергієм Анатолійовичем Конюшеком – солдатом, жителем Княгинина; Євгенієм Артуровичем Теслюком – солдатом, дубенчанином] [Текст] // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – № 38/22 верес./. – С. 2

Орденом “За мужність” посмертно відзначено наших Героїв-земляків [, жителів Демидівщини – старшого солдата Віталія Теслюка та солдата Артура Стібиша] [Текст] // Вісник Демидівщини : Громадсько-політична газета. – 2022. № 28/29 лип./. – С. 1

Орденом «За мужність» посмертно відзначено ще трьох наших Героїв-земляків [Текст] // Замок [Дубно]. – 2022. – No 26/28 лип.
Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) відзначено двох жителів Демидівщини – старшого солдата Віталія Теслюка та солдата Артура Стібиша, а також жителя Крупецької громади – молодшого солдата Павла Довганюка.

Віталію Теслюку [, загиблому під час виконання бойового завдання на Запоріжжі 28 лютого 2022 року] встановлено пам’ятну дошку [у селі Глибока Долина, що у Дубенському районі, на фасаді місцевої школи 5 грудня 2022 року] [Текст] // Вісник Демидівщини : Громадсько-політична газета. – 2022. – № 48/16 груд./. – С. 3

У боях за Україну загинув воїн з Демидівщини // Теза.Tv

У бою з російським окупантом загинув житель Дубенщини // Рівне Вечірнє

Теслюк Віталій Дмитрович (01.07.1986-28.02.2022)