Народився Віталій у місті Сарни, проживав по вул. Ткача (нині Симона Петлюри). Ще змалечку цікавився зброєю і мріяв стати захисником. . Так і сталося згодом. Після здобуття освіти чоловік працював у правоохоронних органах: у Сарненському райвідділі поліції, Катеринівській виправній колонії, пізніше приєднався до муніципальної поліції Києва. Дуже гарно малював. Любив проводити час із друзями та дітьми. Любив життя та Україну.

 Віталій Трофимчук став на захист Батьківщини з початку війни росії проти України . У 2015-2020 роках брав участь в АТО/ООС на Донбасі. У складі 54-ї окремої механізованої бригади воював на Донеччині та Луганщині, зокрема, брав участь у боях за Світлодарську дугу. За час служби був нагороджений відзнаками: «За участь в антитерористичній операції», «За зразкове виконання службових обов’язків», «Захисник Рідної Землі», «Хрест 54 ОМБР».

Коли почалася повномасштабна війна, Віталій одразу повернувся на фронт. У складі 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців знову воював проти окупантів. Був командиром відділення, вміло виконував усі завдання. Побратими пригадують його скромним, щирим, вірним і надійним другом, з яким не страшно було іти у розвідку та бій.

Старший сержант Віталій Трофимчук, з позивним Трофим, загинув 11 лютого 2023 року в бою з окупантами під містом Вугледар на Донеччині. Захиснику назавжди залишиться 41 рік.

У Героя залишилися батьки та двоє неповнолітніх дітей.

Поховали захисника на Алеї Героїв у м.Сарни.

Публікації про Трохимчука В.

Колишня дружина Тетяна написала:

«Віталик завжди був позитивною людиною. Хороший друг, син і найкращий тато. Він обожнював своїх дітей. Життя часом так закрутить дорослих, що вони розлучаються, але ми і після розлучення підтримували хороші дружні стосунки. А яка у нього була посмішка! Ще й досі сниться мені усміхненим та веселим…. Віталя був дійсно патріотом своєї країни! Дуже боляче усвідомлювати, що Віталика уже немає… Ми не забудемо та зробимо все для того, щоб його пам’ятали. Вічна і світла пам’ять нашому Герою, який поповнив Небесне військо. Любимо, сумуємо, пам’ятаємо… Твій вічний сон – наш вічний сум…» – .

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким ЗАХИСНИКА. Без батька залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей, без сина – батьки. Світлий, добрий спомин про ВОЇНА назавжди залишиться в наших серцях та спогадах його бойових побратимів, родичів і земляків, – йдеться на сторінці міської ради

Список публікацій

Чергова страшна звістка з фронту прийшла до громади // САрненська міська териториальна громада: сайт

У Сарнах попрощались із військовим командиром Віталієм Трофимчуком // Сарни NEWS City

Старший сержант Віталій Трофимчук загинув у бою під ..// Платформа пам’яті Меморіал

Біля Вугледару загинув воїн з Сарн Віталій Трофимчук // Горинь. info

.

Трофимчук Віталій Миколайович, позивним “Трофим” (12.07.1981-11.02.2023)