Захарук Вадим Олександрович народився 17 травня 1981 року в селищі Клевань. З 1987 по 1997 роки навчався у Клеванській загальноосвітній школі №2. Після закінчення школи вступив до Рівненського автотранспортного технікуму.

Строкову службу проходив в рядах військового формування Національна гвардія України в м. Біла Церква.

Після проходження служби працював у Клеванському лісозаводі «Промінь» верстатником.

В 2007 році одружився. У шлюбі народилася дочка Віолетта.

З перших днів повномасштабного вторгнення прагнув захищати країну в рядах добровольців. З 2 березня зарахований на службу. Після навчання в м. Житомир був переведений в с. Антопіль, де 14 березня 2022 року загинув в результаті ракетного удару.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Вадима Захарука нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Захарука В.
На Рівненщині попрощалися із загиблими під Рівним та під Києвом захисниками України: відео

Авіаудар по території рівненської телевежі (село Антопіль Рівненського району) російські військові нанесли близько 5:20 ранку 14 березня.

Клеванська громада 16 березня проводжала в останню путь Андрія Савоніка, Вадима Захарука та Миколу Степанюка.

Прощальна панахида за загиблим героєм Вадимом Захаруком відбулася: 16 березня о 11.30 год. у Свято-Петропавлівському храмі смт Клевань..

Тисячі дівчат і хлопців віддають найцінніше – власне життя”, – матір загиблого героя отримала нагороду сина

На початку масштабного російського вторгнення Вадим Захарук став свідком влучання ворожої ракети у стратегічний об’єкт неподалік свого дому. Саме тоді він вирішив стати на захист країни.

У перших числах березня Вадим вступив до лав Національної гвардії України. Тоді підрозділ, у якому служив гвардієць, зайняв оборону одного зі стратегічних об’єктів області. Військовослужбовець був на посаді стрільця. Як розповідає командир стрілецької роти Олег, Вадим став невід’ємною частиною свого підрозділу, всі завдання чоловік виконував чітко й швидко.

Як розповідає сестра Іванна, про рішення Вадима родина дізналась згодом:

«Пригадую той страшний ранок. Вадим побачив на власні очі, як ракета влучила в аеропорт. Тоді брат вирішив записатися у добровольці, проте нам повідомив про це лише 2 березня. Ми не знали ні підрозділу, де служить наш Вадим, ані завдань, які він виконує».

Гвардієць завжди вмів підтримати й підбадьорити своїх побратимів.

«Вадим був найкращим братом і надійною опорою. Чоловік був справжнім оптимістом, а ще дуже любив читати. Ми й досі не можемо скласти ті сотні прочитаних книг у його кімнаті. Дуже шкода, що війна забирає найсвітліших людей», – ділиться сестра Іванна.

14 березня 2022 року внаслідок авіаційного ракетного удару по будівлі телевежі в селі Антопіль життя гвардійця обірвалось. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Вадима Захарука нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Матір загиблого героя отримала нагороду сина та подякувала всім захисникам і захисницям, які сьогодні відстоюють незалежність країни:

«Зараз Україна переживає складні часи, тисячі дівчат і хлопців віддають найцінніше – власне життя. Дякую батькам за таких синів і дочок, незабаром обов’язково буде перемога».

 Список публікацій

Тисячі дівчат і хлопців віддають найцінніше – власне життя”, – матір загиблого героя отримала нагороду сина // Дзеркало медіа 

На Рівненщині попрощалися із загиблими під Рівним та під Києвом захисниками України: відео // Четверта влада

 

 

Захарук Вадим Олександрович (17.05.1981-14.03.2022)