Боровець  Андрій  Олександрович  народився сьомого грудня двохтисячного року у селі Дружба  Радивилівського району , там і проживав. був третім, наймолодшим сином у родині.Після закінчення школи   вступив до у Львівського Національного університету імені Івана Франка. Був студентом географічного факультету.

Служив в окремому президентському полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Ніс службу, обороняючи від ворога м. Київ, який у ці дні здригається під вогнем від тяжких бойових зіткнень з окупантами.

Загинув Андрій Боровець ще 26 лютого, але на Радивилівщину тіло Героя змогли доставити лише в ніч на суботу, 5 березня.

Похоронили Андрія Боровця на  сільському  кладовищі .

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом президента України № 497/2022, від 13.07.2022, солдата Боровця  Андрія Олександровича   нагороджено  орденом “За мужність” ІІІ ступеня   (посмертно)

 Публікації про Боровця А.

Про таких, як Андрій БОРОВЕЦЬ, кажуть: цвіт української нації…

Був студентом географічного факультету Львівського Національного університету імені Івана Франка. Служив в окремому президентському полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Ніс службу, обороняючи від ворога м.Київ, який у ці дні здригається під вогнем від тяжких бойових зіткнень з окупантами.

Наш земляк Андрій БОРОВЕЦЬ одним із перших став на захист суверенності України у російсько-українській війні, щоб кожен з нас міг вільно жити на своїй Богом даній землі. Він боровся як герой і загинув героїчно. Тож його ім’я назавжди бережливо буде вписане у людській пам’яті .

Разом з рідними, близькими та знайомими, віддати останню шану загиблому захиснику України у Дружбівське старостинство сьогодні прибуло керівництво територіальної громади, військові та керівництво Радивилівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, представники ветеранських організацій Радивилівщини.

…Вірний, надійний, товариський, справжній життєлюб, – таким Андрія БОРОВЦЯ назавжди запам’ятають не лише дружбівчани, а й бойові побратими, які тримали почесну варту біля домовини з тілом загиблого товариша.

Загинув Андрій Боровець ще 26 лютого, але на Радивилівщину тіло Героя змогли доставити лише в ніч на суботу, 5 березня.

Заупокійне богослужіння проходило у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в с.Дружба. Молитву звершили священики Радивилівського благочиння Української Православної Церкви на чолі із благочинним, протоієреєм Вячеславом Демчуком. У своєму проникливому патріотичному зверненні священики подякували батькам за сина, який так хоробро боровся і загинув за Україну.

Похоронили Андрія Боровця на сільському кладовищі. На честь, шану і незабутню пам’ять про мужнього воїна військові виконали символічні залпи зі стрілецької зброї

Ти герой для нас, для географічного факультету, для всього народу, ми ніколи не забудемо!

Герої не вмирають! Слава Україні ! Героям слава!

Географічний факультет

На честь загиблого з Рівненщини, який обороняв Київ, відкрили меморіальну дошку

Випускнику Дружбівського ліцею, що на Радивилівщині, Андрію Боровцю встановили меморіальну дошку.

Виготовив її завгосп ліцею, Мовчан Володимир.

У рідні стіни навчального закладу на урочисте шикування з нагоди відкриття меморіальної дошки прибули його бойові побратими.

Учителі та усі присутні пригадували, що Андрій завжди був усміхнений, успішний у навчанні, сповнений патріотизму, часто перемагав на різних шкільних олімпіадах. Вступив на географічний факультет у ЛНУ імені Івана Франка, далі була служба в окремому президентському полку імені гетьмана Богдана Хмельницького. Мріяв про велике майбутнє і мав усі шанси здійснити свої мрії – але не судилося через війну.

Андрія Боровця, героїчно полеглого за волю й незалежність України, посмертно нагороджено Орденом «За мужність» ІІІ ступеня, нагрудним знаком «Сталевий хрест» від Головнокомандувача Збройних Сил України та медалями від Президента України.

 

 

Список публікацій

Цвіт української нації: на Рівненщині попрощалися із загиблим 21-річним захисником (ФОТО) //ITV

У  Дружбівському ліцеї  встановили меморіальну дошку  на честь загиблого в російсько-українській війні випускника-Боровця Андрія Олександровича   // Радивилівська міська рада

Цвіт української нації: на Рівненщині попрощались із 21-річним військовим, який загинув у бою за Київ // Rivne Media

 

Боровець Андрій Олександрович (07.12.2000 -26.02.2022 ).