Народився Олександр у м.Сарни та був першою дитиною у сім’ї Сергія Миколайовича та Раїси Омелянівни. Пізніше, у Бортніків народилася ще донька. Олександр, закінчивши 9 класів Сарненської ЗОШ №2 (нині ліцей №2), продовжив навчання у ВПУ№22 за фахом «автомеханік».

Під час навчання в училищі почав активно займатися спортом – баскетболом та текван-до (мав коричневий пояс), любив плавання. По закінченню училища, продовжив заочно здобувати знання у Національному університеті водного господарства та природокористування за фахом «інженер-механік автомобільного транспорту». З 2002 по 2004 роки проходив строкову віськову службу у складі внутрішніх військ у м.Сімферопіль (АР Крим). По тому, деякий час працював водієм у приватних підприємців Про себе іноді говорив: «Я народився, щоб жити й померти за Україну…». Національно-патріотичні погляди відстоював на Майдані.

. Захищав територіальну цілісність України з 2014 року – два рази проходив контракту службу в АТО/ООС за що був нагороджений грамотами та відзнаками за сумлінну службу.

З початком повномасштабного вторгнення, ще 25 лютого 2022 року пішов добровольцем захищати країну. Спочатку служив у 130-му окремому розвідувальному батальйоні м.Дубно. Пізніше, служив сержантом у в/ч А7788 десантно-штурмових військ Збройних сил України. Став командиром розвідувального відділення 78-го полку спеціального призначення «Ґерць», мав позивний Хорт. За успішне виконання бойових завдань був неодноразово нагороджений нагородами та відзнаками.

2 липня 2023 року, під час виконання бойового завдання, біля населеного пункту Мала Токмачка, Запорізької області Олександр Бортнік віддав життя за свободу і незалежність України. Герой щиро до останнього подиху любив свою Україну і смерть за неї прийняв гідно. Віддати шану Герою зібрались не тільки місцеві жителі, а також його бойові побратими.
У Героя залишилися батьки та сестра. Похований на Алеї Героїв у м.Сарни.

. Воїну було 40 років. У нього залишились батьки та сестра.

Поховали Олександра Бортніка на Алеї Героїв, що на вулиці Шарпака в Сарнах.

Публікації про Бортніка О.
«Народився, щоб жити й померти за Україну»: в Сарнах прощалися з розвідником Олександром Бортніком

6 липня Олександра Бортніка провели в останню путь.

Жодні слова щирої скорботи не применшать біль рідних, що проводжатимуть Воїна в останню дорогу.

Воїна, який усе життя віддав служінню країні та вихованню патріотичної молоді!

Він приклад – гідний наслідування! Висловлюємо щирі співчуття родині, молимося за спокій душі.

Не пробачимо ніколи ворогу втрат – наших Героїв , – зазначають в Сарненській міській раді.

Прощалися з бійцем у Сарнах 6 липня. Віддати шану Герою зібрались місцеві жителі, а також його бойові побратими.

Спогади

— Більшість з вас знали його як Олександра. Ми ж знали його як друга Хорта, — розповідає представник полку «Ґерць». — Це була людина, яка завжди з честю несла свій шеврон, прапор і зі зброєю йшла в бій. Сьогодні тут присутні його бойові побратими, які пліч-о-пліч виконували бойові завдання на одному з найвідповідальніших ділянок фронту. Хорт був тим бійцем, який вмів заряджати людей поруч з собою, який був душею компанії. Всі в підрозділі пам’ятатимуть його як дуже крутого, сильного та вмотивованого бійця. Штурмовики відгукувались про те, як професійно Хорт як розвідник заводив їх на позиції. Служити з такою людиною — це завжди честь.

— Війна була його життям. Він народився в пікселі й ненавидів усе російське. Був справжнім патріотом. Організовував самотужки гуртки національно-патріотичного виховання для дітей. Сказати, що це втрата для України — не сказати нічого. Сашка пішов воювати за ідею і воєдино злився з військом, — розповідають про загиблого захисника його друзі.

Х

Хорт був тим бійцем, який вмів заряджати людей поруч з собою, який був душею компанії. Всі в підрозділі пам’ятатимуть його як дуже крутого, сильного та вмотивованого бійця. Штурмовики відгукувались про те, як професійно Хорт, як розвідник, заводив їх на позиції. Служити з такою людиною — це завжди честь».

Олександр був справжній патріот, мотивований воїн, який усе життя віддав служінню країні та вихованню патріотичної молоді. Про себе іноді говорив: «Я народився, щоб жити й померти за Україну…». Він вів патріотичний гурток козацьких бойових мистецтв «Бойовий гопак» при НВК «Школа колегіум» ім.Т.Г.Шевченка. Згадує його учень Сергій – «Пан Олександр був дуже чудовою людиною  та тренером.Він завжди був радий навчити чомусь новому. Міг вислухати та допомогти. Дуже любив дітей та проводив з ними більшість свого часу. Він пишався своєю працею та ще більше Україною». 

«Він був людиною совісті» – говорить про нього його знайома Аня.
Олександр дуже любив подорожувати. Декілька разів піднімався на Говерлу. Для своїх вихованців неодноразово організовував поїздки на Хортицю та у Берестечко. Для цих поїздок за власні кошти придбав авто. Дуже багато читав історичної літератури, міг дискутувати на будь які теми з історії України. Любив рідну мову, знав багато українських пісень, ніколи не пропускав можливості відвідати концерти українських виконавців у Рівном.

.

«Війна була його життям. Він народився в пікселі й ненавидів усе російське. Був справжнім патріотом. Організовував самотужки гуртки національно-патріотичного виховання для дітей. Сказати, що це втрата для України — не сказати нічого. Сашко пішов воювати за ідею і воєдино злився з військом» — розповідають про загиблого захисника його друзі «Більшість з вас знали його як Олександра. Ми ж знали його як друга Хорта, — розповідає представник полку «Ґерць». – Це була людина, яка завжди з честю несла свій шеврон, прапор і зі зброєю йшла в бій. Сьогодні тут присутні його бойові побратими, які пліч-о-пліч виконували бойові завдання на одному з найвідповідальніших ділянок фронту.

За матеріалами Сарни news CINY  та “Книга памяті”Сарненської центральної бібліотеки

Список публікацій

У бою в Запорізькій області загинув 40-річний воїн з Сарн // СарниNews.City

Клята війна відібрала найдорожче – життя сержанта Олександра Сергійовича Бортніка // Рівне1

Бортнік Олександр Сергійович(15.02.1983 – 02.07.2023)