Олександр Бортнік народився та проживав у місті Сарни. Про себе іноді говорив: «Я народився, щоб жити й померти за Україну…». Національно-патріотичні погляди відстоював на Майдані. Захищав територіальну цілісність України з 2014 року. 5 лютого 2022 року Олександра призвали по мобілізації. Сержант служив у військовій частині А7788 десантно-штурмових військ Збройних сил України. Став командиром розвідувального відділення 78-го полку спеціального призначення «Ґерць».

— Це той підрозділ, який ми першим бачимо в новинах при визволенні міст, при зайнятті ворожих позицій, який без перебільшення є вістрям спису Збройних сил України, — пояснює Олександр Сварицевич, екскомандир військової частини А0153. — І саме в цьому підрозділі Олександр віддав своє життя за свободу та незалежність України.

Олександр Бортнік загинув 2 липня в бою поблизу населеного пункту Мала Токмачка Запорізької області. Воїну було 40 років. У нього залишились батьки та сестра.

Прощалися з бійцем у Сарнах 6 липня. Віддати шану Герою зібрались місцеві жителі, а також його бойові побратими.

Поховали Олександра Бортніка на Алеї Героїв, що на вулиці Шарпака в Сарнах.

Публікації про Бортніка О.
«Народився, щоб жити й померти за Україну»: в Сарнах прощалися з розвідником Олександром Бортніком

6 липня Олександра Бортніка провели в останню путь.

Жодні слова щирої скорботи не применшать біль рідних, що проводжатимуть Воїна в останню дорогу.

Воїна, який усе життя віддав служінню країні та вихованню патріотичної молоді!

Він приклад – гідний наслідування!

Висловлюємо щирі співчуття родині, молимося за спокій душі.

Не пробачимо ніколи ворогу втрат – наших Героїв , – зазначають в Сарненській міській раді.

Спогади

— Більшість з вас знали його як Олександра. Ми ж знали його як друга Хорта, — розповідає представник полку «Ґерць». — Це була людина, яка завжди з честю несла свій шеврон, прапор і зі зброєю йшла в бій. Сьогодні тут присутні його бойові побратими, які пліч-о-пліч виконували бойові завдання на одному з найвідповідальніших ділянок фронту. Хорт був тим бійцем, який вмів заряджати людей поруч з собою, який був душею компанії. Всі в підрозділі пам’ятатимуть його як дуже крутого, сильного та вмотивованого бійця. Штурмовики відгукувались про те, як професійно Хорт як розвідник заводив їх на позиції. Служити з такою людиною — це завжди честь.

— Війна була його життям. Він народився в пікселі й ненавидів усе російське. Був справжнім патріотом. Організовував самотужки гуртки національно-патріотичного виховання для дітей. Сказати, що це втрата для України — не сказати нічого. Сашка пішов воювати за ідею і воєдино злився з військом, — розповідають про загиблого захисника його друзі.

За матеріалами Сарни news CINY

Список публікацій

У бою в Запорізькій області загинув 40-річний воїн з Сарн // СарниNews.City

Клята війна відібрала найдорожче – життя сержанта Олександра Сергійовича Бортніка // Рівне1

Бортнік Олександр Сергійович(??1983 – 02.08.2023)