Мирослав Кур’янік народився у Рівному. Опанував фах кухаря, певний час працював за спеціальністю. Але згодом перекваліфікувався у будівельника. Працював і в рідному місті, і за кордоном. Саме там і застав початок повномасштабного вторгнення.

Проте відразу сказав рідним, що не має права залишатись там. Він повернувся і став на захист своєї Батьківщини..

Він радів, коли бачив, що дружина і син у відносній безпеці, що у рідному місті спокійно… Тоді як сам віддавав всього себе для наближення перемоги…

Основним місцем дислокації частини Мирослава була Хмельниччина, але загинув він на Херсонщині.

Мирослав був розвідником і вони постійно проводили операції на лівому березі Дніпра. Того дня вже сплавлялися по одній із приток, коли їхній човен натрапив на ворожу міну.

Мирослав був біля стерна й загинув. Ще одного воїна контузило, інших порозкидало, але їх вдалося врятувати.

7 серпня Ірині повідомили, що чоловік зниклий безвісти. А вже 10 серпня 2023 року 34-річного молодшого сержанта Мирослава Кур’яніка знайшли загиблим поблизу села Козачі Лагері Херсонської області…

Прощання із Героями відбудеться 13 серпня, на майдані Незалежності. Поховали Героя на кладовищі “Нове”

Публікації про Кур’яніка М.
Згадує дружина Героя Ірина.

«Він відразу сказав, що мусить повертатись. Говорив, якщо всі будуть ховатися по закордонах, то хто буде захищати країну? Казав, що просто не може собі дозволити сидіти там, як боягуз, коли ми з 6-річним сином Ярославом тут, що зобов’язаний нас захищати… А як тільки повернувся, пішов записатися у добровольчий батальйон. Проте всі місця вже були зайняті. А на початку квітня Мирославу принесли повістку. Він навіть зразу і не сказав про неї, дізналася лише коли пройшов медогляд…»

Мирослав все тримав у собі. Жодних подробиць, жодних деталей про військову службу рідним не розповідав – оберігав їх від цього.

«Завжди говорив коротко: служу, у мене все добре. Якісь моменти я дізнавалася випадково – коли чула його розмову з кимось чи з повідомлень в його телефоні… Він завжди казав, що мені це не потрібно знати,» – продовжує Ірина.

А ще пригадує, як просила чоловіка: якщо візьмуть у полон росіян – не катувати їх. «Я ніколи не буду цього робити, мені це не треба,» – відповів Мирослав.

«Він був надзвичайно доброю людиною, до всіх ставився з повагою, думав про людей лише хороше. І це я говорю не просто, як дружина. Так було насправді. Знаєте, коли мова заходила, що всіх в росії треба знищити, Мирослав казав, що так не можна. Знищити треба тих, хто прийшов на нашу землю, а там є багато дітей, яких іще можна виховати нормально. Коли приїжджав на два дні, старався всім допомогти, хто б не звертався. А ще не розумів тих, хто каже, що під час війни не можна відпочивати в кафе. Він говорив: нехай відпочивають, нехай слухають музику, тільки не російську. Це ж добре, що у нас тут наче інша країна, де не відчувається війна, де можна спокійно посидіти. Казав – нехай відпочивають, поки є час і можливість».

13 серпня на майдані Незалежності прощалися 34-річним Мирославом Кур’яніком.

Ірина Бернацька

Я так тебе люблю! Вибач, що я хочу до тебе…
За матеріалами Рівненської міської ради
Розказала тітка Мирослава Галина.

“Він був дуже веселий, дуже добрий, спокійний, життєрадісний. Він хороший сім’янин, у нього є дружина і маленький хлопчик. Він нещодавно приїжджав додому, зібрав своїх друзів, нас. Приготував нам дуже смачний бограч”.

Вона розповіла, що спочатку повідомили, що його побратими повернулися поранені, а Мирослава не можуть знайти:

“Наступного дня нам сказали, що знайшли, але він був неживим”.

Під час прощання родині військового вручили грамоту “Пошани та скорботи” від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного
Майор, заступник командира загону спеціального призначення Михайло Федорчук.

“Такі світлі молоді хлопці, з глибоким баченням патріотизму, на жаль, покидають нас. Мирослав ще у 2010 році прийшов служити до восьмого полку спецпризначення. Маючи гарну сім’ю, з початком повномасштабного вторгнення, він прийняв рішення піти на захист Батьківщини”.

Список публікацій

«Їхній човен підірвався на міні»: Загинув син відомого просвітянина та громадського діяча Івана Кур’яніка // Радіо Трек: новини 

У Рівному попрощались із двома військовими: Максимом Власенком і Мирославом Кур’яніком // Суспільне новини 

На війні загинули двоє захисників із Рівного Максим Власенко та Мирослав Кур’янік // Район Рівне 

У Рівному прощались з сином відомого просвітянина та громадського діяча // Рівне вечірнє

Кур’янік Мирослав Іванович (? – 07.08.2023)