Народився Леонід Дельцов 29.06.1979 року в селі Великий Мидськ. Зростав у простій селянській сім’ї, де виховувалось ще двоє синів Олександр і Віктор , Леонід був наймолодшим . Він був веселим хлопчиком, допомагав батькам по господарству. Навчався у Великомидської загальноосвітній школі з 1986 -1995 рр
Згодом почав періодично їздити на будівельні роботи до Києва. Мама на той час проживала сама і Льоня був її підтримкою і опорою. У 1997 році Леонід був призваний на строкову службу, яку проходив у Славуті, а згодом був переведений у Володимир – Волинськ, був піхотинцем. Після закінчення служби у 2004 році Леонід одружився. Молода сім’я проживала у батьківській хаті Леоніда,разом з матір’ю. Через рік у них народилась донечка Ірина, а  в кінці 2006 року синочок Дмитро. У 2009 році сім’я переїзджає на постійне місце проживання у село Білогородка  Дубенського району.
У мирний час Леонід Олександрович працював у різних сферах, найбільше полюбляв будівельну справу. Весь час Леонід намагався утримувати сім’ю , потрібні були кошти і на лікування сина.

У 2019 році Леонід зрозумів , що захист Вітчизни є обов’язком кожного громадянина. Він заключає контракт і йде захищати свою країну ,свою родину, рідну землю. « З Україною в серці до останнього подиху! Таким було життєве кредо нашого Героя». І захищав її до останнього свого подиху. Останнім місцем служби було м. Попасна, Луганської області. Леонід був справжнім сином своєї Батьківщини . Останнім місцем служби було м. Попасна, Луганської області.
Наш земляк загинув 21 березня 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу зі сторони російського агрессора поблизу населеного пункту Попасна Луганської області.
У Героя залишилися дружина Оксана Сергіївна, донька Ірина, син Дмитро.

Поховали Леоніда Дельцова на кладовищі у сусідньому селі Софіївка Перша Дубенського району.

Орден «За мужність» III ступеня (2022, посмертно) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі


Публікації про Дельцова Л.
У Білогородці попрощалися з Героєм

27 березня Дубенщина попрощалася із загиблим захисником України Леонідом Дельцовом, який загинув внаслідок артилерійського обстрілу зі сторони російського агресора поблизу Попаснної на Луганщині.
У храмі на честь святого апостола Луки села Білогородка духовенством єпархії на чолі із благочинним Дубенського благочиння протоієреєм Василієм Лозинським було звершено чин похорону. Після чого воїн Леонід був похоронений на місцевому кладовищі.
Висловлюємо щирі співчуття дітям, дружині та близьким загиблого Героя України.
Вічна та світла пам’ять захиснику України!
За матеріалами: Пресслужба Рівненської єпархії

Зі спогадів однокласників:

«Леонід у школі  навчався посередньо,  був душею компанії, вмів всіх  розвеселити,  згладити конфлікт , не цурався роботи».

.На Дубенщині орден «За мужність» загиблого солдата вручили його родині

Дорогою ціною ми здобуваємо свободу і право жити на своїй землі.

Сьогодні вручив високу відзнаку – орден «За мужність» ІІІ ступеня рідним нашого захисника Леоніда Дельцова з Вербської громади, який загинув захищаючи державний суверенітет, територіальну цілісність та народ України від окупанта. Леонід віддав найцінніше – своє життя.

Орден отримали дружина Оксана, діти Дмитро та Ірина.

Їхній чоловік і батько – справжній Герой, він одним з перших став на захист Батьківщини. Низькій уклін і шана… Ми пам’ятатимемо його подвиг.

Україна обов’язково переможе. Тому, що ми незламні і справжні.

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 31 берез. – С. 5.

Короткі довідки про загиблих у російсько-українській війні Героїв Рівненщини, зокрема, Леоніда Дельцова.

Загиблі захисники України, котрих поховали на Дубенщині від початку війни // Скриня. – 2022. – 7 квіт. – С. 7.

Коротка інформація про захисників з Дубенщини, які загинули в російсько-українській війні, зокрема, Леоніда Олександровича Дельцова.

Никончук О. Загиблих на війні земляків поховали з військовими почестями / О. Никончук // Новини Костопільщини. – 2022. – 2 квіт. – С. 1.

Дельцов Леонід Олександрович // ВІкіпедія: вільна енциклопедія

На Дубенщині орден «За мужність» загиблого солдата вручили його родині // Рівне вечірнє

Дельцов Леонід Олександрович (29.06.1979-21.03.2022 )