Народився Олександр у м Сарни, проживав по вул. Гагаріна (нині Костопільська). Навчався у Сарненській школі №3. У дитинстві, як і більшість хлопців, цікавився футболом. Після закінчення школи навчався у ВПУ-22. З листопада 2015 року ніс військову службу на контрактній основі. Проживав у  цивільному шлюбі з дружиною Оленою та разом з нею виховував її доньку Анастасію.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну був мобілізований та перебував у складі Державної прикордонної служби України, 79-му окремому прикордонному загоні, як інспектор прикордонної служби ІІ кат. 2-ї групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Преображенка» (в/ч А2161). Брав участь у бойових діях із захисту Маріуполя.

Загинув Олександр Потапович 24 лютого 2022 року у смт. Чаплинка, Скадовського району Херсонській області, від артилерійського обстрілу. Там і похований, на місцевому кладовищі по вул. Шевченка.

У Героя залишилися цивільна дружина з донькою.

Нагороджений Указом Перезидента України орденом «За мужність» III ступеня (141/2022, посмертно) за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Публікації про Потаповича О.

За матеріалами “Книга памяті” Сарненської центральної бібліотеки

Список публікацій

Потапович Олександр Леонідович // Вікіпедія: вільна енциклопедія

У боях біля Маріуполя загинув військовий з Сарненщини // ITV

 У війні з Росією загинув ще один боєць із Рівненщини// Час-Дій

 У боях біля Маріуполя загинув військовий з Рівненщини // Рівне Медіа 

 Рівнянин захищав Маріуполь до смерті // Волинь

 Рівненщина втратила воїна у боях біля Маріуполя // 0362.ua – Сайт міста Рівне

Потапович Олександр Леонідович (13.06.1978 – 24.02.2022)