Олексій Мельничук народився у місті Перм. Коли іще був зовсім маленьким, батьки повернулися в Україну, а саме у Рівне. Тут Олексій провів усе своє свідоме життя, закінчив школу, а за тим вступив до Новосибірського військового училища.Він мріяв бути військовим. Повернувся у Рівне і вступив до тоді ще Рівненського педагогічного інституту — тепер РДГУ — на україно-англійську філологію.За професією не працював.

Займався підприємницькою діяльністю.. Події 2014 року внесли кардинальні зміни у життя сім’ї. Олексій був мобілізований для участі в антитерористичній операції. Упродовж року служив на сході нашої країни, здебільшого на Луганщині. В останні роки працював водієм-далекобійником за кордоном.

24 лютого застало чоловіка у Рівному, він якраз мав відпустку

З початком повномаштабного вторгнення пішов у військкомат, Цього разу Олексій служив на Сумщині, а за тим їх підрозділ перевели на Бахмутський напрямок. 11 лютого 2023 року, виконуючи бойове завдання,

50-річний молодший сержант Олексій Мельничук загинув під час мінометного обстрілу противником у районі Бахмуту.

В Олексія залишилась дружина та двоє синів.

Прощання із Героєм відбулося у неділю, 19 лютого, об 11.00 на майдані Незалежності. Поховали Героя на кладовищі “Нове”.

Публікації про Мельничука О.

“Він провчився там три курси, а далі постав вибір: або присягати на вірність росії, бо ж саме розпався радянський союз, або кидати навчання. Присягати росії Олексій не захотів, тому повернувся у Рівне. Тут вступив до педагогічного інституту — зараз РДГУ — на україно-англійську філологію. Отримав диплом вчителя, але обрав собі інші шляхи для самореалізації,” – розповідає дружина Героя Мирослава.

Свій особистий життєвий досвід та педагогічні знання Олексій застосовував у вихованні синів. Для хлопців, яким зараз 25 та 14 років, тато завжди був підтримкою, добрим другом та порадником.

“24 лютого ми були вдома. Олексій приїхав у відпустку, днями мав знову їхати у рейс, але вже ніхто нікуди не поїхав… Він говорив, що навіть, якби був у цей час за кордоном, то повернувся б не вагаючись. А так… 24 лютого він сказав коротко: “Все почалося” і почав збирати рюкзак. А потім пішов у військкомат, вже тримаючи зв’язок із хлопцями, з якими служили раніше…” – продовжує Мирослава.

“Він мало що розповідав, більше розпитував про нас, як наші справи. Ніколи не жалівся, йому завжди всього вистачало, розпитати, що потрібно знайти чи передати — це був справжній маленький подвиг. Адже для нас у нього все добре. Він був дуже оптимістично налаштований, любив життя, казав, що на Сумщині навіть зумів трошки порибалити,” – пригадує дружина Героя.

“Він був найкращим — чоловіком, батьком, сином, другом. У всьому найкращим, якщо, звісно, можна умістити в це слово всі якості, доброту, турботу, які Олексій поєднував у собі…” – каже Мирослава.

Рівне провело в останню земну дорогу Героя Олексія Мельничука

Колектив Північно-західного апеляційного господарського суду висловлює щирі співчуття судді Господарського суду Рівненської області у відставці Мельничуку Степану Самійловичу з приводу непоправної втрати – загибелі під час ведення бойових дій під Бахмутом його сина, героя, воїна, борця за волю України Мельничука Олексія Степановича.
Війна забирає найкращих, найвідважніших, найсміливіших.
Молимось, щоб Герой України віднайшов спокій на небесах!
Вічна і світла пам’ять!

Микола Кульчинський

Загинув Льоша. Олексій Мельничук. Надзвичайно світла і дуже гарна людина. Справжній Герой. Так шкода. (фото із .facebook.)

Список публікацій

Під Бахмутом загинув син судді з Рівного // Радіо Трек: новини.

У Рівному попрощалися з загиблим бійцем Олексієм Мельничуком // Суспільне : новини

Не захотів присягати росії»: у Рівному попрощаються з сержантом, загиблим на війні (ФОТО) // Радіо Трек: новини

Мельничук Олексій Степанович (27.06.1972-11.02.2023)