Народився Андрій в с. Велике Вербче у багатодітній сім’ї колгоспників. У батьків було п’ятеро дітей, Андрій був молодшим. Після закінчення Великовербченської ЗОШ (нині ліцей) проходив строкову військову службу. Спочатку служив в Яворові (Львівська обл.), згодом був направлений, в складі миротворчих військ, в Анголу. Після служби працював у колгоспі, так як і його батьки, та час від часу їздив на заробітки. Андрій Миколайович був хорошою людиною, допомагав людям, які потребували допомоги, любив пожартувати і взагалі мав веселу вдачу.
Одружився, разом з дружиною Валентиною виростили та виховали трьох дітей: дві доньки та сина. Певний час працював в м.Сарни оператором котельні, згодом на фірмі «Деревобуд».

Андрій Мельник був мобілізований до лав ЗСУ 25.02.2022 року одним із перших. На другий день був уже на Тучинському полігоні, пізніше служив в смт. Млинів на водосховищі, далі Черкаська область смт. Ірдинь.Андрій Миколайович служив у в/ч А 0237, 94-а бригада, окремий батальйон охорони та забезпечення. Був командиром відділення, мав звання сержанта, позивний Ангола.

З 18.04.2022 по 14.05.2022 р. виконував спеціальні завдання в м. Авдіївка, Донецької області. Під час обстрілу був засипаний землею та контужений, на щастя вижив. Перебував в м. Авдіївка на коксохімічному заводі, згодом їх знову направили у Черкаси до штабу. З 17.10.2022 по 24.10.2022 р. проходив навчання у м, Десна за програмою «навідник зенітної установки 23(ВОС156281). 25.11.2022 року знову вирушив на передові позиції, а 31.12.2022 року був вже на околицях Бахмуту.

Сержант Мельник Андрій Миколайович завжди був вірний військовій присязі та до останнього боронив східні кордони країни. Помер 11 лютого 2023 року виконуючи бойове завдання з охорони командного пункту в м. Бахмут, від гострої серцевої-недостатності.

У Героя залишились мама, дружина та троє дітей.

Похований на кладовищі у рідному с. Велике Вербче.

Публікації про Мельник А.
«Зупинилося серце»: на війні помер багатодітний воїн з Рівненщини (ФОТО)

, Лариса Шершень, вчителька Великовербченської школи, де навчався Андрій Мельник згадує покійного:

Він був таким чорнявим, балакучим учнем, старостою класу. Завжди веселий, непосидючий, доброзичливий.

Андрій Мельник також був племінником ексдиректора Рівненської обласної державної телекомпанії Андрія Ситая і, відповідно, двоюрідним братом колишнього журналіста телекомпанії Святослава Ситая. Тож Святослав написав у Фейсбуці:

Андрій Мельник. Двоюрідний брат. Спочивай з миром. Співчуття усій великій родині... Героям Слава! Смерть ворогам!

У Великому Вербчому в останню путь провели МЕЛЬНИКА Андрія Миколайовича.

“Висловлюємо щирі співчуття родині з приводу непоправної втрати.Вічна та світла пам’ять Герою!” – йдеться на сайті Сарненської міської територіальної громади

 При створенні сторінки  використано текст та  фото “Книга памяті” сайту Сарненської центральної бібліотеки 

Список публікацій

Зупинилося серце»: на війні помер багатодітний воїн з Рівненщини (ФОТО) // Радіо Трек: новини.

Не витримало серце: у Бахмуті помер доброволець із Сарненської громади // sarnynews.city

У Бахмуті помер боєць з села Велике Вербче // Район Сарни

Мельник Андрій Миколайович,позивний “Ангола” (20.08.1972 – 11.02.2023)