Сергій Смирнов народився у Рівному, тут навчався у загальноосвітній школі, число 27. По завершенню продовжив навчання у Харківському коледжі транспортних технологій, а за тим і в Українському державному університеті залізничного транспорту.
Після навчання Сергія – строкова служба в армії  в Президентському полку. Після повернення — робота на рівненському АЗОТі.

У 2014 році після  одруження, Сергій  мобілізувався. Він рік прослужив у зоні АТО. Був на Херсонщині, а в липні 2016 повернувся додому. Працював  у Польщі електромонтажником. За кілька днів до повномасштабного вторгнення росії, Сергій повернувся додому. Коли  розпочалася війна сам пішов у військкомат.

32-річний молодший сержант Сергій Смирнов загинув 5 серпня 2022 року  поблизу села Бахмутське на Донеччині, рятуючи  поранених з передової.
 Поховали Героя  на кладовищі “Нове”.

 

 Публікації про Смирнова С.
У Рівному попрощалися із загиблим бійцем Сергієм Смирновим

У Рівному попрощалися із військовослужбовцем Сергієм Смирновим. Він загинув на Донеччині, рятуючи поранених побратимів. Прощання з бійцем відбулося 9 серпня на майдані Незалежності.

Молодшому сержанту було 32 роки. Він загинув 5-го серпня поблизу села Бахмутське Донецької області.

“Усі, хто життя своє за волю України віддав – герої. Бо це наймужніший жертовний крок заради правди, Бога, рідної землі”, – зазначив протоієрей ПЦУ Сергій Лучанін.

У Сергія Смирнова залишилися дружина та 7-річна донька, яка з початком повномасштабного вторгнення РФ перебуває за кордоном. Вона ще не знає про смерть батька, розповіла Тетяна Савчук, керівниця гуртка, де займається дівчинка.

“Це був дуже хороший тато. Дитина за кордоном, вона не бачила тата і вже його не побачить ніколи. Дівчинці ще не сказали нічого, тому що це важко. Мама тут, а вона у чужих людей, навіть немає до кого пригорнутися. Я не уявляю такої травми для дитини”, – сказала Тетяна Савчук.

Попрощатися з Сергієм прийшли його рідні, близькі та друзі.

“З Сергієм я познайомився через його брата, Олександра, з яким я був одногрупником. Сергій запам’ятався дуже світлою людиною, непереборним оптимістом, який завжди чітко знав, чого він хоче. Він дуже рідко піддавався сумнівам, коли знав, що рішення, яке він прийняв, правильне. Саме це, можливо, робило його хорошим і великим воїном, яким він був”, – пригадав Михайло Рудик.

“Загинув, рятуючи інших, адже був на самому передку, на самому “нулю”, в “червоних зонах”. І під час останнього бою витягував поранених хлопців, на жаль, загинув сам. Бачимо абсолютно негуманну поведінку, відношення рашистів до наших поранених воїнів – розстрілюють навіть поранених”, – сказав міський голова Рівного Олександр Третяк.

 

 

Він не чекав повістки, сам пішов у військкомат. Говорив, що у першій черзі мобілізації, має досвід… Він не ховався, навпаки, йшов в числі перших, бо вважав це своїм обов’язком. Отак з армії дочекалася, з АТО дочекалася, а цього разу…” – розповідає дружина Героя.
Альона пригадує, як Сергій розповідав, що загинув товариш, який був поруч, а його “легенько” контузило — кілька днів побув у госпіталі і знову на передову… За відмінну службу його повинні були відзначити нагородою, вже всі документи були для цього готові.
Добрий, щирий, чуйний Сергій завжди намагався допомогти тим, хто поряд. Не відмовляв друзям у підтримці, на нього можна було покластися. Про таких кажуть: красивий і вродою і душею. Жахи війни закарбувалися у його свідомості, але він так і не міг прийняти це як буденність. Про складнощі військової служби, війну розповідав дружині. Повторював, наскільки це жахливо, скільки вбивають людей…

Останній місяць Сергій Смирнов провів “на нулі”, хоч досі до медицини особливого стосунку не мав, тепер рятував інших.

Він постійно перебував у “червоній” зоні, займався евакуацією живих, поранених, навіть загиблих… На жаль, доводилось часто чути про те, що хлопці гинуть, що їм важко, бо немає зміни, немає перепочинку, ось це “товариша вбили” чула дуже багато разів… Але він не зупинявся, він виконував свій обов’язок і далі рятував інших, хоч сам наражався на небезпеку. Кажуть, що саме так і загинув: забирав пораненого, то двоє хлопців вижили, а він…” – продовжує Альона.
За матеріалами прес-служби  міської ради
Список публікацій

Сержант з Рівного Сергій Смирнов загинув на війні, рятуючи пораненого // ЧаРівне

У Рівному попрощалися із загиблим бійцем Сергієм Смирновим // Суспільне : Новини

У Рівному провели в останню дорогу молодшого сержанта (ФОТО) // Рівне вечірнє

«З армії дочекалася, з АТО дочекалася, а цього разу…»: Рівне втратило 32-річного воїна //

Радіо Трек: Новини.

Смирнов Сергій ( -05.08.2022 )