Савчук Микола Олексійович народився 20 травня 1972 року в селі Березини (хутір Загаї), Радивилівського району на Рівненщині. Згодом батьки переїхали у с.Пасіки. В 1977 році пішов у дитячий садок, потім навчався у Козинській середній школі. Початкові класи закінчив на відмінно. Брав активну участь у житті школи. Займався спортом і художньою самодіяльністю, любив співати й надзвичайно любив футбол. Любив рибалку і збирати гриби.

Закінчив Козинську автошколу ДОСААФ. У 18 років проходив службу у Балтійському військово-морському флоті, морська авіація-вертолітчик. Повернувшись, працював у колгоспі «Маяк», ( «8-Березня»), згодом у Козинській хлібопекарні. Робота була різна – тракторист, кранівник, водій, слюсар, експедитор, вантажник.

Одружився. У шлюбі мав донечку Оксану, яка народила двоє чарівних внучат: Соломію та Лука.

В останні роки перед війною їздив на заробітки за кордон. Під час війни влаштувався працювати на заводі «Азот». Вдруге одружився.

Микола був надзвичайно добрим, щирим та відкритим до людей, завжди допомагав на прохання. Мав багато друзів, однодумців, любив та турбувався про добробут сім’ї.

14 вересня 2022 року був призваний до служби ЗСУ.

Указом Президента України № 559/2022 від 05 серпня 2022 року, нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України» якою дуже пишався. Мріяв про те, як одягне цю медаль внукові, коли повернеться.

Захищаючи країну від російського агресора, вірний військовій присязі під час оборонних дій проти збройних сил російської федерації в населеному пункті Авдіївка Донецької області 19 серпня 2023 року отримав важкі поранення. 28 серпня 2023 року Захисник помер у лікарні від отриманих поранень під час виконання службових обов’язків .

Поховали Героя в с. Колоденка Корнинської громади Рівненського району.

Публікації про Савчука М.
Прощання із загиблим воїном Миколою Савчуком

02 вересня, у Козинській громаді попрощалися із загиблим воїном Миколою Савчуком. Віддати шану мужньому захиснику України, воїну, провести його в останню путь зібралися жителі села Пасіки та навколишніх сіл, близькі, родина,  друзі, знайомі, бойові побратими, керівництво і працівники Козинської сільської ради. Чин поховання відбувся у селі Колоденка Корнинської громади. Поховали загиблого героя на кладовищі села Колоденка.

На жаль знову маємо втрату в нашій громаді… САВЧУК Микола Олексійович 1972р.н. – житель села Колоденка

Захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України🇺🇦, її свободу та незалежність, вірний військовій присязі, в бою з російським ворогом

28 серпня 2023 року помер у лікарні від отриманих поранень під час виконання службових обов’язків .

Щирі співчуття сім’ї, рідним, друзям, військовим побратимам., – йдеться на сторінціі Корнинської територіальної громади

Veronica Kappo

Дякуємо за любов до України Герої не вмирають, просто поруч йти перестають, співчуття рідним

У селі Колоденка Корнинської територіальної громади відбулося прощання з полеглим захисником України🇺🇦 Миколою

https://www.facebook.com/100086063802202/videos/1394873651371993?idorvanity=1204194083092887&locale=ru_RU

Список публікацій 

Поблизу Авдіївки загинув старший солдат з Рівненщини Микола Савчук // Горинь 

У бою з окупантами загинув захисник з Рівненщини // Рівненські новини

 

Савчук Микола Олексійович (20.05.1972-28.08.2023)